Nowy numer 48/2023 Archiwum

Tragiczna śmierć ks. Wacława Pateraka

Miał 55 lat. Był wikariuszem w Siedlcach. Stracił przytomność za kierownicą auta.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj, 8 czerwca, ok. 22.00 w miejscowości Koniuszowa (gm. Korzenna).

Kierujący samochodem osobowym kapłan zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Najprawdopodobniej przyczyną jego śmierci nie był wypadek drogowy, ale problemy zdrowotne. Kiedy na miejsce dotarła pomoc, był nieprzytomny, ale nie udało się go uratować.

Ks. Wacław Paterak miał 55 lat. Był wikariuszem w pobliskiej parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Siedlcach. "Ta wiadomość dotarła do nas niespodziewanie… Ciągle jesteśmy w wielkim szoku i żalu… Minionej nocy odszedł do domu Ojca założyciel i opiekun naszej Grupy – ks. Wacław Paterak. Jesteśmy ogarnięci głębokim żalem… Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i wszystkim bliskim śp. ks. Wacława. Łączymy się w żalu i modlitwie…" – napisali w mediach społecznościowych członkowie Grupy Apostolskiej działającej przy tej parafii.

Dzisiaj (9.06) zapraszają do kościoła parafialnego w Siedlcach, gdzie miało się odbyć czuwanie dla młodzieży, na godz. 19 na Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji śp. ks. Wacława.

AKTUALIZACJA:

8 czerwca 2022 roku, w wieku 55 lat, w 28. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. mgr Wacław Paterak – wikariusz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Siedlcach k. Nowego Sącza. Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Siedlcach k. Nowego Sącza w niedzielę 12 czerwca o godz. 14. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu w poniedziałek 13 czerwca o godz. 15.

Ks. mgr Wacław Paterak urodził się 20 lipca 1967 roku w Mielcu, jako syn Józefa i Emilii z d. Małodzińska. Pochodził z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Egzamin dojrzałości złożył w 1988 roku w technikum mechanicznym w Mielcu, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego w dniu 28 maja 1994 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Krzyżanowice (od 16 lipca 1994 roku), Dębica – Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej (od 26 sierpnia 1997 roku), Limanowa – Sowliny (od 26 sierpnia 2000 roku), Olesno (od 1 grudnia 2002 roku), Bochnia – św. Pawła Apostoła (od 1 września 2011 roku), Zagórzany (od 1 września 2017 roku), Nowy Sącz – św. Małgorzaty (od 1 września 2019 roku) oraz Siedlce k. Nowego Sącza (od 1 września 2021 roku). Ponadto pomagał duszpastersko w parafii Szczepanów (od 27 marca do 31 sierpnia 2011 roku).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy