Nowy numer 25/2022 Archiwum

Chcesz latać? Studiuj teologię!

Biskup tarnowski zaprasza w progi Wydziału Teologicznego - Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie.

W kościołach i kaplicach diecezji w niedzielę 19 czerwca czytany jest komunikat bp. Andrzeja Jeża, w którym zaprasza on do studiowania teologii na Wydziale Teologicznym - Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie.

"Uczelnia, o której możemy z dumą i radością powiedzieć, iż jest nasza - diecezjalna - szeroko otwiera swe podwoje, zapraszając na pięcioletnie studia magisterskie z teologii, a także, co jest tegoroczną edukacyjną nowością, na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne" - czytamy w komunikacie.

Studia pięcioletnie dedykowane są osobom świeckim i zakonnym; służą one nie tylko pogłębieniu wiedzy i wiary, ale też przygotowują do nauczania religii w przedszkolu, w szkole podstawowej i średniej.

Dwuletnie studia teologiczno-katechetyczne adresowane są do nauczycieli. Ich ukończenie daje kompetencje wymagane do nauczania religii. W praktyce otwiera to nauczycielom możliwość pracy katechetycznej, co jest niewątpliwym walorem tych studiów, a zarazem poszerzeniem możliwości dydaktyczno-wychowawczych.

"Uczelnia gwarantuje solidną katolicką formację intelektualną, a zarazem, co warto podkreślić, niestrudzenie promuje nauczanie św. Jana Pawła II. Papież Polak uczył w encyklice Fides et ratio: »Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie«. To papieskie przesłanie pozostaje niezmiennym drogowskazem Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie" - podkreśla bp Jeż.

Rekrutacja na studia magisterskie i podyplomowe trwa od 1 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama