Nowy numer 25/2022 Archiwum

Gródek nad Dunajcem. W rytmie lectio divina

W sierpniu w "Arka" w Gródku zaprasza na rekolekcje narzeczonych, i na inną sesję tych, którzy w Biblii szukają oblicza Jezusa.

W dniach od 1 do 4 sierpnia 2022 roku odbędą się wakacyjne rekolekcje zatytułowane "Oblicze Jezusa w Ewangelii".

Rekolekcje biblijne prowadzone w rytmie lectio divina poprowadzi ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista CFR "Arka".

- Ewangelie ukazują prawdziwe oblicze Pana Jezusa. W czasie rekolekcji, w klimacie skupienia będziemy słuchać konkretnych fragmentów Ewangelii w taki sposób, żeby pozwolić odsłonić twarz Pana taką, jaką ona jest. Oblicze cierpiące, paschalne, zawsze miłujące. Od słuchania Słowa zależy widzenie Chrystusa w codzienności życia, pośród obowiązków, radości i problemów. Zapraszamy do zgłębienia Słowa w naszym domu podczas tej sesji biblijnej, abyśmy przeżywając codzienność odnajdywali w niej piękno oblicza Jezusa. Tego, który zawsze jest. Jest jedno oblicze Chrystusa, ale z wieloma rysami; przemienione, z Ogrójca, z Golgoty, zmartwychwstałe. Oblicze radosne i to, po którym spływają łzy, strugi krwi… „Chcemy ujrzeć Jezusa” (J 12,21) – to wołanie kilku Greków skierowane do apostoła Filipa, staje się naszym osobistym wołaniem. Szczególnie podczas tych rekolekcji… Zapraszamy! - zachęca ks. Tomasz Rąpała.

Gródek nad Dunajcem. W rytmie lectio divina   Plakat rekolekcji biblijnych. "Arka" w Gródku nad Dunajcem

Także w sierpniu, tylko po ww. sesji rekolekcyjnej odbędą się rekolekcje dla narzeczonych i zakochanych. "Arka" zaprasza na nie w dniach od 5 do 7 sierpnia 2022 roku. - Oferowane wykłady (o wyraźnym akcencie ewangelizacyjnym) umożliwiają zapoznanie się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi umiejętności okazywania uczuć, kreowania hierarchii wartości, odpowiedzialnego rodzicielstwa, rozwiązywania konfliktów oraz troski o wzajemne uświęcenie. Ze względu na zajęcia warsztatowe, na spotkania przyjmowane są jedynie pary narzeczonych (kobieta i mężczyzna). Uczestnicy otrzymują zaświadczenie potwierdzające ukończenie katechizacji przedmałżeńskiej - tłumaczy ks. Rąpała. Rekolekcje prowadzą kapłan i pary małżeńskie. Poza sierpniowym terminem te rekolekcje zaplanowane są także na dni od 2 do 4 września.

Gródek nad Dunajcem. W rytmie lectio divina   Rekolekcje dla narzeczonych. "Arka" w Gródku nad Dunajcem

Zapisy na rekolekcje biblijne trwają i można to zrobić zaglądając na stronę internetową "Arki" REKOLEKCJE W RYTMIE LECTIO DIVINA, lub dzwoniąc na numer (18) 440 13 00. Na stronie "Arki" znajdziemy też odnośniki do rekolekcji dla narzeczonych, a także potrzebne inne numery telefonów, z których można skorzystać, by zapisać się do udziału w rekolekcjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama