Od 15 do 17 lipca trwają uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Jej sanktuarium w Dobrej koło Limanowej.
W ramach odpustu ku czci NMP z Góry Karmel w Dobrej dziś jeszcze Msza św. o godz. 10. Jutro Msze św. o godz. 7, 9 i 16, a o godz. 11 Msza św. z procesją eucharystyczną. Jutro kazania głosi ks. Paweł Bogaczyk, prorektor WSD w Tarnowie. Dziś szczególną intencją modlitewną obejmowane są rodziny. Jutro zaś sprawa powołań kapłańskich i zakonnych.
Kościół parafialny w Dobrej w 2013 roku został ogłoszony sanktuarium MB Szkaplerznej. Kult Matki Bożej Szkaplerznej trwa w Dobrej od wielu wieków. Promotorem kultu było i jest Bractwo Szkaplerzne, które tutaj narodziło się już na początku XVII wieku. Dziś znakiem czci i ufności względem Maryi są także liczne Msze św. zamawiane przez wiernych z intencją o uzdrowienie, nawrócenie przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej.
Obecny kult szkaplerznej Pani w Dobrej związany jest z trzecim chronologicznie obrazem, który umieszczony został około 1692 roku, ale trwa przynajmniej od 200 lat wcześniej. - Pierwszy obraz mieścił się w przybudowanej do zabytkowego kościoła kaplicy, na co wskazuje poniekąd fakt istnienia przy kościele odrębnej kaplicy, potwierdzony przez protokół wizytacji parafii z roku 1596 - czytamy w historii sanktuarium zamieszczonej na stronie internetowej parafii. W 1678 roku spłonął kościół i plebania w Dobrej. Obraz również i dokumentacja. Kult nie zgorzał w pożarze. Rok po pożarze założono nową księgę Bractwa Szkaplerza Świętego, które podjęło starania o ciągłość kultu Matki Bożej. Do bractwa w 1679 roku w czasie odpustu wpisało się 238 osób. Obraz szkaplerznej Pani był tymczasowo prowizoryczny. Dopiero kilkanaście lat później nowy obraz, obecny, ufundował ks. Wojciech Juraszewski, od 1692 roku proboszcz w Dobrej, którego dziś możemy oglądać w prawym dolnym roku obrazu, jak klęczy przed Matką Bożą Szkaplerzną.