Nowy numer 33/2022 Archiwum

Wolność - Przemoc - Bezpieczeństwo

Pod takim hasłem do 6 sierpnia w Starym Sączu trwa Międzynarodowe Interdyscyplinarne Seminarium "Idee - Człowiek - Filozofia".

W spotkaniu uczestniczy około 50 osób z różnych ośrodków naukowych z Polski i zagranicy. Bogdan Jamiński, który jest sekretarzem komitetu organizacyjnego seminarium podkreśla, że wyjątkowością tego wydarzenia jest jego interdyscyplinarność.

- W Centrum Pielgrzymowania św. Jana Pawła II „Opoka” spotykają się specjaliści z różnych dziedzin naukowych, a także studenci. Bezcenna jest wymiana zdań, myśli, idei, a także zwyczajna rozmowa, podczas której można się w trochę luźniejszy, wakacyjny sposób, podzielić swoją wiedzą, doświadczeniem, widzeniem świata - mówi sekretarz.

Gościem seminarium był m.in. ks. prof. Dariusz Oko.   Gościem seminarium był m.in. ks. prof. Dariusz Oko.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Podkreśla, że seminarium przyświeca idea dwóch skrzydeł, na których unosi się duch ludzki. - To wiara i rozum, fides i ratio. Seminarium jest próbą oglądu rzeczywistości, w jakiej żyjemy z tych dwóch perspektyw. Staramy się w tym naśladować patrona tego miejsca, który łączył w swoim posługiwaniu wiarę z rozumem w poszukiwaniu prawdy o Bogu, człowieku i świecie - dodaje B. Jamiński.

Organizatorami seminarium są: Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL (Lublin), Institut de la Philosophie Classique (Paryż), Association des Amis de la Philosophie Classique, Fundacja Uniwersytecka Fides et Ratio im. JP II Wielkiego (Stary Sącz), Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz, Fundacja “Pomyśl o Przyszłości” - FAKRO.

Gośćmi seminarium byli m.in. ks. prof. Dariusz Oko, Jan Pospieszalski i Robert Tekieli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama