Nowy numer 38/2022 Archiwum

Ewa Gawin została Honorowym Obywatelem Gminy Tarnów

Otrzymała ten tytuł w dowód uznania za jej poświęcenie na rzecz niepełnosprawnych i potrzebujących oraz promocję gminy na całym świecie.

Znana świecka misjonarka, posługująca od ponad 32 lat w Kamerunie, otrzymała dzisiaj tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tarnów. Jest to dowód uznania za jej poświęcenie na rzecz niepełnosprawnych i potrzebujących oraz promocję gminy Tarnów na świecie.

Na afrykańskim lądzie laureatka podejmuje wielostronną działalność, która wyraża się w posłudze osobom, zwłaszcza dzieciom, oczekującym różnorakiej pomocy. Dziełem spośród wielu, które przybrało również pokaźną materialną formę, jest szkoła dla dzieci głuchoniemych i o innych niepełnosprawnościach, zorganizowana i wybudowana w Bertoua, z której korzysta około 150 dzieci. Szkoła powstała i funkcjonuje dzięki funduszom kolędników misyjnych diecezji tarnowskiej.

Ewa Gawin została Honorowym Obywatelem Gminy Tarnów   Ewa Gawin pochodzi z Woli Rzędzińskiej. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Warto przypomnieć, że za swe oddanie i bezinteresowną posługę otrzymała już kilka znaczących wyróżnień: złoty medal Benemerenti przyznany przez papieża Franciszka (2015); złoty medal Dei Regno Servire – przyznany przez biskupa tarnowskiego za wyjątkowe zaangażowanie w życiu Kościoła (2015); medal Lumen mundi, przyznany przez abp. Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego, wręczony podczas jego wizyty w Kamerunie (2015); Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę (2016) oraz medal Benemerenti in Opere Evangelizationis w kategorii „za zasługi w dziele misyjnym Kościoła”, przyznany przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji (2021).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy