Nowy numer 39/2022 Archiwum

42 pary przygotowane

W ośrodku rekolekcyjnym w Gródku n. Dunajcem trwały rekolekcje połączone z warsztatami dla narzeczonych.

Pary, które zamierzają zawrzeć sakramentalne małżeństwa, uczestniczyły w rekolekcjach biblijnych i warsztatach w ośrodku formacyjnym w Gródku n. Dunajcem.

- Był to czas poznawania siebie w świetle słowa Bożego, a także dzięki warsztatom przygotowującym do mądrego przeżywania małżeństwa. Warsztaty prowadzili małżonkowie Ania i Jan Kiełbasowie oraz Asia i Marcin Jakubusowie - informuje ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Arki.

Przyszli małżonkowie mieli okazję wysłuchać nie tylko konferencji i uczestniczyć w warsztatach, ale również skorzystać z sakramentu pokuty, modlić się podczas Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

- To doświadczenie pokazuje, że u początku bycia chrześcijaninem nie ma decyzji etycznej czy wielkich idei, ale jest spotkanie z Chrystusem, który nadaje zdecydowane ukierunkowanie. I rzeczywiście tak jest. Tylko tam, gdzie człowiek spotyka Jezusa jako Osobę, jest możliwe przyjęcie Jego pomysłu na nasze życie. Medytacja słowa Bożego chroni nas przed wiarą abstrakcyjną. To jest źródło powrotu do tego, o czym mówi Jezus - przekonuje ks. Rąpała.

Wakacyjna edycja spotkań dla zakochanych zakończyła się 7 sierpnia. Kolejne odbędą się w terminach 2-4 września i 30 września-2 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy