Nowy numer 39/2022 Archiwum

Gospelove lato w Bochni przejdź do galerii

Po raz drugi śpiewacy z całej Polski ćwiczyli swój warsztat pod kierunkiem mistrzów. W tym roku pierwszy raz robiły to dzieci.

Stowarzyszenie Gospel nad Rabą po raz drugi zorganizowało warsztaty gospel dla śpiewaków z całej Polski. Wzięło w nich udział 70 osób dorosłych, m.in. z Bochni, Krakowa, Warszawy, Koszalina, Bydgoszczy, Tarnowa i Wrocławia.

- Po raz pierwszy swoje warsztaty miały dzieci. Uczestniczyło w nich pod kierunkiem wspaniałych instruktorów 26 kilku- i nastoletnich śpiewaków. To są dzieci, z którymi na co dzień pracujemy w parafii Gierczyce w ramach scholii, przygotowując m.in. oprawę Mszy. Mamy nadzieję, że fascynacja śpiewaniem im nie minie i będzie miała kontynuację w późniejszych latach - mówi Agnieszka Pukowska z GNR. Warsztaty z dziećmi prowadziła Anna Madej.

Anna Madej prowadziła warsztaty z dziećmi.   Anna Madej prowadziła warsztaty z dziećmi.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Stowarzyszenie stara się zapraszać muzyków gospel z zagranicy. W tym roku instruktorem był Peter Francis z Wielkiej Brytanii. Razem z nim zajęcia prowadziła także Beata Beti Stasiak z Warszawy. Zespołem muzycznym kierował Szymon Markiewicz.

- Jest bardzo przyjaźnie, ciepło. Każdy z naszych instruktorów wnosi nie tylko swoje doświadczenie, ale i charyzmę, która udziela się śpiewającym i publiczności - podkreśla pani Agnieszka.

Publiczność mogła usłyszeć efekty pracy śpiewaków podczas koncertu w Parku Uzbornia w niedzielę 14 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy