W kolejnym dniu pielgrzymowania przyglądamy się grupom 24, 13, 8 i 22.
Grupa 24, która wyrusza z Tuchowa z sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej pod opieką ojców redemptorystów, goszcząc również księży diecezjalnych z dekanatów tuchowskiego, ołpińskiego i ciężkowickiego, liczy w tym roku 144 osoby – mówi przewodnik grupy o. Szczepan Hebda. On sam na szlaku tarnowskiej pielgrzymki stanął po raz czwarty, trzeci raz w roli przewodnika. Wcześniej wędrował też z pielgrzymką głogowską i toruńską. Grupę, na tle innych prowadzonych przez księży diecezjalnych, wyróżnia właśnie obecność ojców redemptorystów.
W „dwudziestce czwórce” wędruje 7 kapłanów, jeden diakon, 3 kleryków z tuchowskiego seminarium ojców redemptorystów i jeden kleryk z tarnowskiego seminarium. W tym roku wyjątkowo w grupie idzie tylko jedna siostra zakonna. W poprzednich latach było ich więcej. Patronem grupy nr 24 jest św. Klemens Hofbauer, który – jak opowiada ksiądz przewodnik – „przyprowadził redemptorystów zza Alp do Polski, stając się jednocześnie apostołem Warszawy”. W stolicy zakładał także szkoły, w tym pierwszą w tamtych czasach szkołę dla dziewcząt.
Grupa 13.„Trzynastka” (św. Dominik Savio) pielgrzymuje w tym roku w około 100-osobowym składzie. Towarzyszy jej 4 księży i jedna siostra zakonna. Grupa zrzesza pątników z dekanatu Pustków-Osiedle, Pustków oraz z parafii Pustynia i Zawada. Jak śmieje się przewodnik, grupę wyróżnia znaczna przewaga sióstr nad braćmi. - Mieliśmy nawet problemy w pewnym momencie z tubami, bo nosili je jedni i ci sami chłopaki, ale trochę się to już jakoś rozwiązało – mówi ks. Paweł Kasperowicz, który na pielgrzymce jest już po raz 7, a od czterech lat przewodzi grupie nr 13.
O PPT mówi, że to „bardzo specyficzny, nieszablonowy rodzaj duszpasterstwa”. - Myślę, że z tego ludzie są zadowoleni, czekają na to bardzo i my duszpasterze też, bo jest okazja żeby się razem pośmiać i żeby się razem pomodlić. Myślę, że tu chyba kluczem jest po prostu ta taka bliskość, łatwość kontaktu duszpasterza z ludźmi i ludzi z duszpasterzami - podsumowuje ks. Kasperowicz.
Grupa 8.Z „ósemką” (św. Stanisław) pielgrzymuje w tym roku ok. 160 osób, w tym 5 księży, 4 siostry zakonne i jeden kleryk. Grupę z dekanatów: brzeskiego, czchowskiego i szczepanowskiego wyróżnia spora ilość młodych pielgrzymów. - Dużo pielgrzymuje młodzieży w wieku szkoły średniej, także jest taka nadzieja, że grupa ósma nadal będzie pielgrzymować i ona będzie się jednak rozrastać, a ci, którzy w tym roku pierwszy raz się wybrali na pielgrzymi szlak, a jest ich dość sporo, bo około 40 osób, zachęcą innych - mówi ks. Łukasz Polniaszek, od 5 lat przewodnik „ósemki”, 10-krotny pielgrzym.
Grupa 22.Grupa nr 22 (św. Małgorzata) liczy ok. 140 osób, w tym dwóch księży i jednego kleryka. Pielgrzymi „dwudziestki dwójki” pochodzą z nowosądeckich parafii: św. Małgorzaty, św. Jana Pawła II, św. Heleny, Matki Bożej Niepokalanej, oraz z parafii: Cieniawa, Kamionka Wielka, Królowa Górna, Łabowa, Maciejowa, Mogilno, Mystków, Paszyn, Piątkowa oraz Bogusza.
- Grupa jest rozśpiewana, ma charakter trochę góralski, dużo osób śpiewa w różnych zespołach ludowych czy to w Kamionce czy w Nowym Sączu, więc na pewno oprócz ducha modlitwy, również i rozśpiewanie grupy jest takie mocno charakterystyczne – mówi przewodnik grupy, wieloletni pielgrzym PPT, ks. Zbigniew Biernat.