Nowy numer 40/2022 Archiwum

Przygotowujemy liderów

Do 24 września lub wyczerpania miejsc trwają zapisy do nowej edycji rocznej Młodzieżowej Szkoły Animatora.

Istotą Młodzieżowej Szkoły Animatora jest przygotowanie młodych ludzi do wszechstronnej aktywności w parafiach, szczególnie wśród młodzieży, ale nie tylko. "Proponujemy cykl szkoleń, które dadzą Ci uprawnienia (potwierdzone certyfikatem) do bycia prawdziwym animatorem" - zachęcało zawsze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które jest pomysłodawcą MSA. Szkoła trwa jeden rok. Program jest realizowany w czasie pięciu weekendów szkoleniowych, zwanych panelami. Ale pierwszy panel to zawsze rekolekcje, które mają podprowadzić młodych do doświadczenia Boga, bo to jest kluczowe doświadczenie w przypadku późniejszej posługi młodych w parafiach. Ta zaś może być wszechstronna.

- Doświadczając redukcji duszpasterzy w naszych parafiach, z pewnością warto pomyśleć o tych, którzy pomogą nam poprowadzić wspólnoty - uważa ks Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Na kurs składa się pięć weekendowych modułów, każdy o innej tematyce. Podstawą jest formacja duchowa lidera. Dodatkowo uczestnicy biorą udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin (jak np. psycholog, dziennikarz, liturgista, manager, samorządowiec, przedsiębiorca, wodzirej czy socjolog). Z każdego modułu uczestnik wynosi wiedzę nie tylko teoretyczną, ale  i praktyczną, gotową do zastosowania we własnej wspólnocie parafialnej i życiu osobistym.

Terminy paneli:

Panel I – 7 – 9 października 2022 (rekolekcje)
Panel II – 16 – 18 grudnia 2022
Panel III – 17 – 19 lutego 2023
Panel IV – 14 – 16 kwietnia 2023
Panel V – 16 – 18 czerwca 2023

Szkolenia będą odbywać się w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Kanosjanek w Gosławicach.

Uczestników zapisują parafie. Każda może wysłać w ramach jednej edycji dwóch kandydatów.

Link do zapisów: FORMULARZ ZAPISU DO MSA DLA PARAFII.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy