Nowy numer 40/2022 Archiwum

Chcesz wyśpiewać miłosierdzie Boże?

Już po raz 10. w Tarnowie odbędzie się Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej. Koncert finałowy zaplanowano na 15 października. Trwają zapisy.

Organizatorami Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę" jest parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie oraz Fundacja "Podzielmy się pięknem i dobrem". W tym roku 15 października odbędzie się jego 10. edycja.

"Z wielką radością otwieramy drzwi naszych serc dla wszystkich pragnących swoim śpiewem chwalić miłosierdzie Boga" - piszą organizatorzy. "Głęboko wierzymy, że tak jak co roku przyjadą do Tarnowa z całej Polski dzieci, młodzież i dorośli; soliści, zespoły i chóry, by dzielić się radością, wiarą oraz swoim apostolstwem" - dodają, zachęcając wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu.

Chcesz wyśpiewać miłosierdzie Boże?   Plakat promujący tegoroczny festiwal. materiały organizatorów

W festiwalu mogą wziąć udział soliści, zespoły, schole oraz chóry działające przy parafiach, w szkołach oraz w innych grupach środowiskowych. Każdy z uczestników prezentuje 2 utwory. Jeden z dwóch powinien nawiązywać do tematu miłosierdzia Bożego.

Uczestnicy tegorocznego festiwalu winni nadesłać do organizatorów kartę zgłoszenia oraz film z nagraniem live wykonywanych utworów. Oceni je profesjonalne jury, które 8 października ogłosi wyniki zakwalifikowanych do II etapu przesłuchań. Ten odbędzie się 15 października w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie w godz. 9-16.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zaprezentują się podczas koncertu galowego - także 15 października - o godz. 18.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Wtedy zostaną wręczone nagrody.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie festiwalu: www.festiwaltarnow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy