Nowy numer 40/2022 Archiwum

Dla żon szafarzy i nie tylko

Dom Rekolekcyjny "Opoka" w Starym Sączu zaprasza do udziału w rekolekcjach wszystkich chcących umocnić więź z Jezusem.

W Domu Rekolekcyjnym "Opoka" w Starym Sączu trwały od 16 do 18 września rekolekcje dla żon nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i wszystkich kobiet chcących umocnić swoją więź z Chrystusem Eucharystycznym.

Nauki prowadził ks. Krzysztof Czyżowski, ojciec duchowny Opoki. Rozważaniom towarzyszyło pytanie, jak rozbudzić eucharystyczne zdumienie. - To temat zainspirowany ostatnią encykliką św. Jana Pawła II "Ecclesia de Eucharistia". Odpowiedź daje sam Chrystus w swojej żywej sakramentalnej obecności i otwartości na każdego człowieka. To On zaprasza nas do czerpania z owoców odkupienia szczególnie przez Komunię św. oraz do odważnego głoszenia Ewangelii - tłumaczy ks. Krzysztof.

Panie biorące udział w rekolekcjach miały także okazję zwiedzić ponad 700-letni klasztor klarysek, poznając historię i życie mieszkających w niej sióstr, a także doświadczyć wciąż żywego orędownictwa św. Kingi. Gościem rekolekcji był także przebywający w tym czasie w Starym Sączu abp Wiktor Skworc, który podzielił się wspomnieniami ze swojej pracy w diecezji tarnowskiej, a szczególnie z historycznej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Starego Sącza.

Dla żon szafarzy i nie tylko   Uczestniczki rekolekcji z duszpasterzami. DR "Opoka"

Uczestniczki już planują udział w przyszłorocznych rekolekcjach w Opoce. Natomiast ich mężowie, czyli nadzwyczajni szafarze Komunii św., na swoje coroczne rekolekcje przyjadą do Starego Sącza w listopadzie i w grudniu.

Jeszcze tej jesieni dom rekolekcyjny w Starym Sączu zaprasza na kolejne rekolekcje. W październiku będą to rekolekcje dla małżeństw, następnie dla rodziców kapłanów i osób konsekrowanych, a także dla pracowników kościelnych, zakrystianów oraz wszystkich poszukujących umocnienia w Chrystusie.

W listopadzie odbędą się rekolekcje dla osób uzależnionych, wychodzących z nałogu i ich rodzin, a w grudniu - rekolekcje adwentowe dla wszystkich. W kolejnych tygodniach grudnia - dla służby zdrowia oraz dla nauczycieli i pracowników oświaty. Każdego miesiąca odbywają się też rekolekcje dla maturzystów i bierzmowanych oraz dla narzeczonych, po których można uzyskać potwierdzenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego.

Dokładne informacje o wszystkich organizowanych rekolekcjach w Opoce w Starym Sączu można uzyskać na stronie internetowej: centrumopoka.pl oraz pod nr. tel.: 794 555 585.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy