Nowy numer 49/2022 Archiwum

Zapłonie drugie ognisko

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar zainauguruje 2 października swoją działalność w Nowym Sączu przy parafii Ducha Świętego.

W niedzielę 2 października w kościele pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu zostanie zainaugurowana działalność drugiego w diecezji tarnowskiej ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 16., a po niej w sali na plebani zainteresowani będą mogli porozmawiać na temat działalności ogniska.

Informacje na temat WTM Sychar będzie można usłyszeć podczas każdej Mszy św. w kościele pw. Ducha Świętego. Modlitwie będzie towarzyszyć świadectwo o trwaniu w wierności przysiędze małżeńskiej. Chętni będą mogli zapoznać się z działalnością wspólnoty i porozmawiać z jej członkami.

Pierwsze ognisko Sychar powstało w Tarnowie przy par. bł. Karoliny w 2014 roku. - Ideą duszpasterstwa trudnych małżeństw jest pomoc w sytuacji kryzysu. A kryzysy są różne. Czasem małżonkowie są jeszcze razem, ale nie ma już między nimi wewnętrznej więzi, czasem tylko jednej stronie zależy na małżeństwie, czasem przychodzą do nas pary, których małżeństwo na poziomie cywilnym już się rozpadło, weszli w nowe związki i mają w nich dzieci... Główną zasadą naszej działalności jest to, że każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania - mówił podczas inauguracji tarnowskiego ogniska wspólnoty ks. Paweł Dubowik, krajowy duszpasterz "Sycharu".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy