Nowy numer 49/2022 Archiwum

Ludzie stąd

Wystawa budzi tak wielkie zainteresowanie, że będzie otwarta jeszcze w czasie najbliższego weekendu, w sobotę i niedzielę od godz. 16 do 18.

Z inicjatywy mieszkańców Zbylitowskiej Góry w Domu Kultury w tej podtarnowskiej wsi w dniach od 24 do 25 września powstała wystawa pt. „Ludzie stąd – Zbylitowska Góra na starej fotografii”.

Na wystawę mieszkańcy przynieśli stare zdjęcia, których są posiadaczami. Zdjęć zabrano ponad 700, z czego 450 udało się opracować i pokazać na wystawie. Poza fotografiami znalazły się na niej stare mapy miejscowości, niektóre publikacje jej dotyczące, jak również zachowana korespondencja, m.in. listy ks.Lepiarza pisane przed ponad stu laty do organisty przebywającego w niewoli we Włoszech. Przedsięwzięcie zrealizowała Agata Żurek wraz z mężem Dariuszem Żurkiem, w organizację włączył się także Klub Seniora „Ostoja” z prezes Krystyną Więcław i Anną Kaczor. W wydarzeniu uczestniczyła licznie zgromadzona społeczność tej miejscowości. Wydarzenie wsparło Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

- Wystawa obejmuje lata 1870-1970, przedstawia życie mieszkańców tamtych lat: uroczystości rodzinne, krajobraz, prace na roli. To fotografie pochodzące z prywatnych kolekcji, historie rodzinne, które łącznie składają się na stuletnie dzieje sołectwa - piszą organizatorzy.

W związku z dużym zainteresowaniem wystawę można jeszcze oglądać podczas planowanego zebrania wiejskiego w najbliższy czwartek, 29 września od godz. 18 oraz w dniach od 1 do 2 października od godz. 16 do 19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy