Nowy numer 49/2022 Archiwum

Terezjada i smak Karmelu

Mościcka parafia zaprasza na wyjątkowy czas ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus. W najbliższą niedzielę i raz w miesiącu do wakacji.

W najbliższą niedzielę (2 października) mościcka parafia będzie obchodzić odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Już od lat staje się on okazją do organizacji parafialnego, rodzinnego święta i wspólnej zabawy podczas tzw. Terezjady, którą przygotowuje wspólnota Domowego Kościoła. Jak było w ubiegłym roku, można zobaczyć tutaj:

Terezjada - 2021
Marian Czesak Films

Mszy św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył abp Henryk Nowacki. Kazania w tym dniu będzie głosił o. Marcin Fizia, karmelita z Czernej. On także, począwszy od najbliższego poniedziałku - 3 października, rozpocznie w mościckim kościele KARMELITAŃSKĄ SZKOŁĘ MODLITWY – SMAK KARMELU.

Ta propozycja skierowana jest do tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak się modlić, doświadczyć modlitwy w duchu Karmelu, modlitwy wewnętrznej, w ciszy, modlitwy, która potrafi zmienić nasze życie, prowadzi je do świętości. 

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu do czerwca. Każde rozpoczyna się Mszą św., o godz. 18, następnie jest konferencja i wspólna modlitwa myślna.

Tematy poszczególnych konferencji:

  1. Czym jest modlitwa?
  2. Metoda modlitwy wg św. Teresy od Jezusa.
  3. Przygotowanie bliższe do modlitwy.
  4. Rozproszenia a modlitwa.
  5. Trzy filary modlitwy: miłość bliźniego.
  6. Trzy filary modlitwy: wyrzeczenie.
  7. Trzy filary modlitwy: pokora czyli poznanie siebie.
  8. Praktyka Bożej Obecności.

Terminy spotkań to 3 października, 7 listopada, 5 grudnia, 6 lutego, 13 marca, 24 kwietnia, 8 maja i 12 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy