Nowy numer 4/2023 Archiwum

To nie jest człowiek z memów

16 października w kościele w Dębicy-Latoszynie o 19.45 odbędzie się wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II przygotowana przez Grupę Młodzieżową "Zrodzeni z Serca".

Wieczornica odbędzie się z okazji XXII Dnia Papieskiego. Rozpocznie się w kościele w Dębicy-Latoszynie o 19.45. Wieczornicę przygotowuje grupa młodzieżowa "Zrodzeni z Serca"  pod kierunkiem swego opiekuna ks. Dawida Grabowskiego. -  W programie wspomnienie wydarzeń ważnych dla Kościoła i naszej Ojczyzny połączona - w odpowiedzi na apel Biskupa Tarnowskiego - z modlitwą w intencji rodzin. Modlitwę zakończymy wspólnym śpiewem Barki - zaprasza latoszyńska młodzież.

Podczas wieczornicy odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II. Będą ukazane najważniejsze momenty z dziejów naszej Ojczyzny. Zostaną zaprezentowane nagrania ważnych homilii Jana Pawła II. Młodzież Grupy Apostolskiej „Zrodzeni z Serca” tego dnia będzie też zaangażowana w zbiórkę ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia. - To jest z ich strony piękny gest wsparcia i świadectwo zaangażowania młodych w życie Kościoła - mówi ks. Dawid Grabowski.

To nie jest człowiek z memów   Plakat Dnia Papieskiego w Dębicy-Latoszynie. arch. parafii

Ksiądz Grabowski przyznaje, że wspólnie przygotowują wieczornicę, spotkanie ze św. Janem Pawłem II, bo - poza przeżyciem duchowym - dla starszych parafian jest to przypomnienie tych chwil które zmieniły Polskę i świat. - Dla młodzieży jest to nowe, często pierwsze spotkanie z największym z Polaków. W kontekście panujących wśród młodzieży prądów, które ośmieszają papieża Polaka, kiedy jest w świadomości wielu już tylko "człowiekiem z internetowych memów", trzeba jak sądzę konsekwentnie podejmować próby ukazywania, szczególnie młodym, prawdziwej twarzy Jana Pawła II. Musimy jako Kościół podejmować działania, które przybliżą postać papieża najmłodszemu pokoleniu. Takie spotkania, z których jedno organizujemy, mają wzbudzać pośród nas cześć i pamięć o naszym papieżu - tłumaczy ksiądz Grabowski. 

To nie jest człowiek z memów   Ks. Dawid Grabowski w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w Dębicy-Latoszynie. Irena Ciebień

Tym bardziej, że młodzieży parafialnej, z którą pracuje, nie brakuje odwagi, chęci. - Chętnie słuchają na temat papieża Polaka katechez czy wspomnień. Pomimo mglistego obrazu jego osoby wiedzą, że jest to bardzo ważna postać dla nas Polaków, ale i dla Kościoła powszechnego - dodaje duszpasterz.

W Dębicy-Latoszynie w niedzielny wieczór uczestnicy spotkania będą też modlić się za rodziny. Tego dnia w Krynicy Zdroju odbędzie się Różaniec dla Życia i Rodziny. W tych samych intencjach, na apel Biskupa Tarnowskiego, chcą modlić się wierni, którzy będą gromadzić się w Latoszynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy