Nowy numer 5/2023 Archiwum

Patrzę z miłością

Już po raz 26. w Tarnowie odbywał się Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Śpiewaj z nami". Dzieci z Olszyn zgarnęły masę nagród.

Na scenie sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie wystąpili 25 listopada uczestnicy z Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Woli Rzędzińskiej, Olszyn, Kolbuszowej, Dwudniaków, Nowego Sącza, Leżajska oraz dzieci z Przedszkola nr 14 w Tarnowie. Organizatorem wydarzenia jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie oraz Stowarzyszenie "Bądźmy Razem" na Rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie.

- Ten dzień nasi podopieczni będą długo pamiętać... "Barwne Motyle" wystąpiły w XXVI Festiwalu "Śpiewaj z nami" w Tarnowie, zdobywając I miejsce za utwór "Jesteście moi". Również Maja Witek i Asia Ciepielowska jako solistki zdobyły I miejsce - mówi dumna ze swoich podopiecznych Barbara Duran, prezes Stowarzyszenia "Wszystkie Dzieci Nasze Są" z Olszyn.

Dziękuje także rodzicom, że pod troskliwą opieką pozwalają się swoim dzieciom rozwijać. - Dziękuję pani Dagmarze i pani Magdalenie za przygotowanie tak pięknego spektaklu. Spektaklu o nas, bo to nasze dzieci z czasem pod troskliwą opieką swoich rodziców zaczynają rozkwitać niczym piękny kwiat. Patrzę z miłością na ich delikatne płatki. Z czasem stają się barwnymi motylami. Ich bliscy i znajomi patrzą na nich z dumą i radością. Oni są moją radością - mówi ze wzruszeniem pani Barbara.

Zobaczcie ich występ, bo naprawdę warto. Podopieczni Stowarzyszenia "Wszystkie Dzieci Nasze Są" zagrały "Barwne Motyle" także m.in. w Ołpinach:

"BARWNE MOTYLE" - Spektakl teatralny 12.11.2022 R.
GCKiCz Szerzyny

To jeszcze nie wszystkie sukcesy aktorów z Olszyn. - Uczniowie naszej szkoły Oliwia Dziuban, Jacek Rąpała wraz z tańczącymi dziewczynami z klasy VII zdobyli I miejsce za występ "Halleluja". Również I miejsce zdobyła najmłodsza grupa przedszkolaków za występ "Czerwony Kapturek" - wylicza Barbara Duran.

- Ten ogólnopolski przegląd dzieci i młodzieży jest na wysokim poziomie artystycznym, cieszymy się że nasi uczniowie mogli wyrazić swoje emocje, uczucia w tańcu, śpiewie, muzyce i w przepięknych strojach. Dziękuję nauczycielom, panu Markowi Bąkowi za utwory muzyczne, rodzicom, wolontariuszom i naszym kochanym dzieciom. Są wspaniali. Warto dla takich chwil żyć - podkreśla Barbara Duran.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy