Nowy numer 5/2023 Archiwum

Św. Hieronim, 50. numer Kręgu Biblijnego i wspomnienia o śp. ks. Michale Bednarzu

3 grudnia w Tarnowie odbędzie się Ogólnopolska Biblijna Konferencja Naukowa "Scripturae Sacrae Affectus".

Wydarzenie, w którym wezmą udział znakomici prelegenci i znawcy Pisma Świętego z wielu ośrodków w Polsce, odbędzie się 3 grudnia o godz. 9 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

- Wydarzenie planowaliśmy już 2 lata temu, w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima, ale przeszkodziła w tym pandemia. Dziś okoliczności, by powrócić do odłożonych planów, jest więcej - mówi ks. prof. Piotr Łabuda, jeden z koordynatorów Ogólnopolskiej Biblijnej Konferencji Naukowej, której organizatorami są Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Katedra Pisma Świętego.

Jak zapowiada ks. prof. Piotr Łabuda, będzie okazja, by zgłębić wiedzę na temat św. Hieronima, rekomendowanych przez Kościół i posiadających jego imprimatur przekładów Pisma Świętego, a także usłyszeć o trwających pracach nad najnowszym, szóstym już wydaniem Biblii Tysiąclecia.

Wydarzenie stanie się również okazją do promocji 50. już numeru "Kręgu Biblijnego" - kwartalnika wydawanego pod auspicjami Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Zaprezentowana zostanie również książka poświęcona śp. ks. Michałowi Bednarzowi - tarnowskiemu bibliście zmarłemu w 2020 roku. Jest ona zbiorem wspomnień o nim. Składa się z trzech części. Wspominają go ludzie z Polski, z rodzinnego Skrzyszowa, internowani, którym pomagał, siostry i dzieci z Ziemi Świętej oraz z Ukrainy. Ukazują go jako człowieka, który nie tylko przez całe swoje życie zgłębiał słowo Boże, głosił je, ale i nim żył.

Tytuł Ogólnopolskiej Biblijnej Konferencji Naukowej SCRIPTURAE SACRAE AFFECTUS nawiązuje do listu papieża Franciszka, który ukazał się w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima 30 września 2020 roku.

Św. Hieronim, 50. numer Kręgu Biblijnego i wspomnienia o śp. ks. Michale Bednarzu   Plakat wydarzenia. materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy