Nowy numer 5/2023 Archiwum

Co z tymi charyzmatami?

Ruszyły zapisy na XII Forum Formacyjne "Aby byli jedno", organizowane przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji i Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Józefa.

Forum odbędzie się od 28 do 29 stycznia 2023 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

- „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło roku liturgicznego, który niedawno się rozpoczął. Te słowa pobudzają nas do zadania sobie pytania jaki ma być Kościół Chrystusowy? Z odpowiedzią przychodzi nam 17. rozdział Ewangelii św. Jana (J,17 20-26) i Jezusowa modlitwa o jedność. Stąd też hasło tegorocznego Forum „Aby byli jedno”. Będziemy pochylać się nad tematem budowania wewnętrznego ekumenizmu i uczyć się jak współpracować w przestrzeni hierarchii i charyzmatu - tłumaczy ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji ideę tegorocznego forum.

W tym roku gośćmi tego wydarzenia będą bp Artur Ważny, o. Wit Chlondowski, Aleksander Bańka oraz nasz redakcyjny kolega, a poza tym lider Diakonii Świętej Rodziny, wspólnoty, która od 30 lat wsłuchuje się w głos Ducha Świętego.

Co z tymi charyzmatami?   Plakat Forum. arch. organizatora

Biskup Artur będzie w konferencji mówił o tym, w jaki Kościół wierzy. Ojciec Wit o charyzmatach, które są bogactwem Kościoła, choć dla niektórych mogą być problemem. Czym jest hierarchia w Kościele, do czego zobowiązuje, wyjaśni Marcin Jakimowicz. Odpowie też na pytanie, jak pogodzić obraz Chrystusa Króla i posługę umywania uczniom nóg? Później ojciec Chlondowski spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak zostać charyzmatykiem, a M. Jakimowicz opowie o posługiwaniu charyzmatami. Wreszcie na koniec Aleksander Bańka będzie mówił o relacji charyzmatów do sakramentów i o charyzmacie współpracy w Kościele.

Forum rozpocznie się w sobotę o 9.00 i potrwa tego dnia do 21.00. W niedzielę d 9.00 do 16.00. Jak zawsze jest możliwość organizacji noclegów, a także korzystania z posiłków na miejscu.

Wszelkie szczegóły i zapisy na fftarnow.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy