Nowy numer 5/2023 Archiwum

Rodzina w czasie przemian

Diecezjalna Fundacja "Auxilium" wraz z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej organizuje konferencję, która odbywać się będzie 12-13 grudnia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Podczas interdyscyplinarnego spotkania będzie można wysłuchać wystąpień i wziąć udział w dyskusji z zakresu teologii, filozofii, psychologii, socjologii, przedsiębiorczości i rozwoju międzynarodowego.

Chodzi o wymianę wiedzy i doświadczeń przez pochodzących z różnych części świata naukowców, praktyków i - przede wszystkim - członków rodzin. Konferencja "Rodzina w czasie przemian" będzie okazją do wzajemnego poznania się i integracji osób, którym na sercu leży dobro rodzin, oraz tych wszystkich, którzy z zainteresowaniem obserwują zachodzące aktualnie w otoczeniu głębokie przemiany społeczno-gospodarcze, chcą te zmiany antycypować i dobrze przygotować się na ich nadejście.

Wśród prelegentów konferencji znajdą się: kard. Stanisław Dziwisz, Marlena Maląg - minister rodziny i polityki społecznej, prof. Jennifer Roback Morse z Ruth Institute w Stanach Zjednoczonych, prof. Francisco Contreras z Uniwersytetu w Sewilli, ks. Robert Sirico z Acton Institute w Stanach Zjednoczonych, Priscille Vogelsberger-Kulczyk z Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości w Strasburgu, dr Marcin Rzegocki, dyrektor Fundacji "Auxilium", prof. Dorota Kornas-Biela z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. Krystyna Romaniszyn z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, podinsp. Zofia Kukla, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Tarnowie, ks. dr Józef Partyka - psycholog, s. Monika Ostaszewska USJK - dyrektor Domu Samotnej Matki w Tarnowie, Agnieszka Szymańska - psycholog, socjoterapeuta, logoterapeuta, dyrektor ds. kapitału ludzkiego Fundacji "Auxilium", Iwona Anna Wiśniewska - dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Konferencję poprowadzi Solène Tadié, europejska korespondentka telewizji EWTN News. Językami roboczymi spotkania będą polski i angielski. Zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące konferencji i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej: fundaux.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy