Nowy numer 5/2023 Archiwum

Kolędnicy misyjni 2022

Scenka, hymn, prezentacja projektów, pytania do konkursu - ruszyło bliższe przygotowanie do misyjnych odwiedzin naszych domów.

Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do korzystania z materiałów związanych z tegoroczną edycją Kolędników Misyjnych.

Znamy już tekst hymnu, zapis nutowy i jego nagranie, a także projekty humanitarne, edukacyjne i ewangelizacyjne, w których misjonarze proszą o wsparcie mieszkańców Afryki, Ameryki i Azji.

Dzięki akcji będzie można wesprzeć m.in. funkcjonowanie szpitala w Bagandou w RŚA, naukę dzieci w wioskach pigmejskich, prowadzenie świetlicy dla sierot w Bimbo, szkołę i przedszkole w Baboua, remont i wyposażenie domu katechetycznego w Tolle oraz budowę studni w tej miejscowości, edukację dzieci w Wantiguera, dożywanie dzieci w Brazzaville, wyposażenie sal lekcyjnych w Brazzaville, wyposażenie szkoły dla dzieci głuchniemych w Bertoua w Kamerunie, kontynuację opieki nad dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie.   

Projekty - kolęda misyjna 2022

Tradycyjnie kolędnicy i darczyńcy włączą się w pomoc Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku pomocą zostaną objęte dzieci z Papui Nowej Gwinei.

Na stronie wydziału można też znaleźć materiały do konkursów na strój kolędniczy oraz wiedzy na temat 50-letniej obecności tarnowskich misjonarzy w Kongu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy