Nowy numer 5/2023 Archiwum

To misterium otwiera oczy

"Tajemnicę Eucharystii" pokazali już ponad 30 razy. Dzięki płycie przesłanie Cataliny Rivas może dotrzeć pod strzechy.

Kiedy dorośli tworzący we wspólnocie pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku teatralną Grupę 25+ w 2015 roku podejmowali się zrealizowana widowiska, misterium według wizji boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas, myśleli, że pokażą je w parafii, jak dobrze pójdzie to 2 lub 3 razy. 

Potem Bóg jakoś tak pokierował, że z "Tajemnicą Eucharystii" byliśmy w Opolu, Wrocławiu, Rzeszowie, także w katedrze naszej i seminarium, innych parafiach w naszej diecezji. Tych przedstawień już jest ponad 30 - mówi ks. Wojciech Werner, proboszcz parafii.

- Ja tekst Cataliny Rivas przeczytałem kilkanaście lat temu, kiedy miałem już 15 lat kapłaństwa. Każdy ksiądz niby rozumie i wszystko wie o Mszy św., jednak tekst tej mistyczki zmienił moje patrzenie na Mszę św., zmienił też moje celebrowanie Mszy św. - przyznaje ks. Wojciech. Praca nad misterium zmienia także ludzi, samych realizatorów. - Kolejne przedstawienia traktują jako zadanie ewangelizacyjne. Praca nad tym zmienia również ich podejście do Eucharystii. Wielu z aktorów po prostu częściej uczestniczy w Mszy św., głębiej ją przeżywają. Bo przeżycie wizji Cataliny Rivas przenosi uczestnictwo w Eucharystii z porządku prawnego, z myślenia o Mszy św., jako obowiązku, do porządku miłości. Kiedyś pewien mężczyzna z Rzeszowa po którymś kolejnym misterium przyszedł do mnie i na pytanie, czy się podobało powiedział, że nie może się doczekać niedzielnej Mszy św. - opowiada ks. Wojciech.

Teraz namiastkę tego, co przeżyli widzowie, uczestnicy misteriów prezentowanych już ponad 30 razy może mieć każdy. Grupa 25+ z chórem "Gaudium" i przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury nagrała "Tajemnicę Eucharystii" na płytę DVD. Płytę można nabyć w parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy