Nowy numer 5/2023 Archiwum

Nowy dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo-Turystycznego

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował na to stanowisko dyrektora radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował ks. Jana Bartoszka, dyrektora RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, dyrektorem Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo-Turystycznego ITER i diecezjalnym duszpasterzem biura pielgrzymkowego, turystyki i sanktuariów.

- To duże wyzwanie - mówi ks. Bartoszek, który jednocześnie będzie pełnić funkcję dyrektora diecezjalnej rozgłośni. Jest także asystentem diecezjalnym Akcji Katolickiej, diecezjalnym duszpasterzem samorządowców oraz odpowiedzialnym za przeprowadzenie kwerendy dotyczącej ks. Bernardyna Dziedziaka, kandydata na ołtarze.

"ITER w dotychczasowej formie doskonale się sprawdza, dlatego życzeniem biskupa diecezjalnego jest, aby kontynuować to dzieło, które przez pięć lat prowadził ks. Krzysztof Orzeł. Robił to fantastycznie i myślę, że będę mógł tę linię kontynuować. Połączenie duszpasterstwa pielgrzymkowego z radiem myślę, że jest jak najbardziej uzasadnione. Mamy ogromną siłę promocji rożnych wyjazdów, pielgrzymek" - mówił na antenie diecezjalnej rozgłośni ks. Bartoszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy