Nowy numer 5/2023 Archiwum

Tuchowski Jarmark z Aniołami wesprze Ukrainę

Odbędzie się już w tę niedzielę przy bazylice w Tuchowie. Będzie można kupić świąteczne ozdoby i rarytasy oraz przekazać ciepłą odzież czy żywność.

Misyjny Jarmark z Aniołami to wydarzenie, które od 16 lat w III niedzielę Adwentu organizuje Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, które działa przy sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Wspólnie z okolicznymi kołami gospodyń wiejskich, szkołami, instytucjami, firmami i osobami prywatnymi przygotowują ozdoby świąteczne i wyroby regionalne, tj. smalec, miody, wędliny czy chleb, które można kupić podczas jarmarku.

Jego celem jest zebranie pieniędzy, które przekazywane są na wsparcie ludności w krajach misyjnych, gdzie posługują redemptoryści. Celem tegorocznego XVI Jarmarku Misyjnego z Aniołami jest pomoc finansowa Redemptorystowskiemu Centrum Dzieci i Młodzieży w Iwano-Frankowsku (Ukraina), przy którym od lutego bieżącego roku schronienie znalazło 80 uchodźców ze wschodu Ukrainy.

Podczas jarmarku będzie można przekazać odzież zimową, żywność z długim terminem ważności, śpiwory, koce, materace. Dary także trafią na Ukrainę. W pomoc można włączyć się również poprzez wpłatę pieniędzy na internetową zbiórkę: zrzutka.pl/jarmarkdlaukrainy.

Misyjny Jarmark z Aniołami rozpocznie się w niedzielę 11 grudnia na dziedzińcu bazyliki od 6 rano i potrwa do wieczora.

Nade wszystko organizatorzy jarmarku apelują o modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. 18 listopada Rosjanie aresztowali dwóch ukraińskich redemptorystów, zarzucając im „dywersyjną” oraz „partyzancką” działalność. Zakonnicy o. Ivan Lewicki CSsR oraz o. Bohdan Heleta CSsR posługiwali grekokatolikom w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Berdiańsku, na zachód od Mariupola. Stamtąd zabrały ich rosyjskie służby specjalne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy