Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Nowy proboszcz w Mordarce

Niespełna miesiąc po śmierci ks. Zbigniewa Stabrawy wspólnota otrzymała nowego, ale znanego sobie proboszcza.

Księdzu Zbigniewowi Stabrawie, który latach od 2002 do 2011 pracował w parafii pw. MB Bolesnej w Limanowej, zlecona została organizacja parafii, a także budowa plebanii oraz kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce. 1 stycznia 2011 roku został mianowany administratorem nowo utworzonej parafii, a 1 lipca 2012 roku jej pierwszym proboszczem. Dzięki staraniom wiernych współpracujących z proboszczem, 10 października 2021 roku został konsekrowany nowy kościół pw. Miłosierdzia Bożego.

Od 2017 roku ks. Wojciech Maślanka pracował w Mordarce, pełniąc funkcję wikariusza. Teraz został proboszczem parafii, w której spędził 5 lat. W niedzielę dekret biskupa Andrzeja Jeża odczytał publicznie i przyjął wyznanie wiary od nowego proboszcza dziekan dekanatu limanowskiego ks. prał. Wiesław Piotrowski. 

- Niech będzie uwielbiony Bóg, bo oto ociera łzy straty i rozstania, i pociesza osierocone serca. Daje naszej parafii ojca - witali ks. Wojciecha w nowej funkcji parafianie.

- Po śmierci ks. Zbigniewa, który przez ponad 10 lat tworzył wraz wami tę parafię i budował dwa kościoły, ten materialny i duchowy, z woli biskupa staję w pokorze przed wami, aby kontynuować to wielkie dzieło zapoczątkowane przez ks. Zbigniewa. (...) Mam prośbę. Nie zostawiajcie mnie tu samego z różnymi troskami duszpasterskimi o zbawienie wiernych parafii Mordarka. Nie zostawiać samego proboszcza, to także modlić się za niego. O to Was proszę. (...) Będę chciał wam dalej służyć, kontynuować co wszystko dobre dziedziczy parafia po moim wielkim poprzedniku, ks. Zbigniewie. To będę chciał podtrzymać i pomnożyć dla większej chwały Bożej i ku pożytkowi wiernych parafii Mordarka - zapewniał parafian ks. Wojciech Maślanka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy