Nowy numer 5/2023 Archiwum

Żeby zrozumieć sakrament bierzmowania

W miniony weekend w starosądeckiej "Opoce" odbyła się kolejna seria rekolekcji dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Tym razem w ćwiczeniach duchowych brało udział 50 młodych ludzi z parafii św. Marcia w Mogilnie. Przewodnikiem młodzieży po duchowych ścieżkach był ks. Krzysztof Czyżowski – rekolekcjonista stały „Opoki”.

Młodzi uczestnicy mieli okazję zastanowić się, co już wkrótce ich czeka, skoro decydują się przyjąć sakrament bierzmowania. Idealną odpowiedzią na to pytanie stały się słowa św. Pawła w liście do Galatów: „Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” (Ga 5,22).

- To zdanie staje się kluczem do zrozumienia sakramentu bierzmowania. Każdy człowiek, wchodząc w dorosłe życie, chce się rozwijać, zdobywać świat, podejmować wyzwania, przekraczać własne ograniczenia. Duch Święty jest Tym, który powołuje nas do określonych życiowych zadań oraz daje nam dary i talenty potrzebne do ich wykonania. Sakrament bierzmowania ma więc za zadanie pomóc młodemu chrześcijaninowi w odnalezieniu najlepszej drogi do realizacji swojego powołania - tłumaczy ks. Krzysztof Czyżowski.

Żeby zrozumieć sakrament bierzmowania   Dodatkowym walorem weekendu stała się śnieżna aura. arch. Opiki w Starym Sączu

W rekolekcjach towarzyszyli młodym księża z parafii, rodzice i katechetka, którzy podjęli się opieki nad młodzieżą. Dodatkowym walorem weekendu stała się śnieżna aura, która zachęciła uczestników do rekreacyjnego spaceru po ścieżkach Starego Sącza.

Swoje uczestnictwo w rekolekcjach przed bierzmowaniem zapowiadają się już kolejne grupy młodzieży. Z kolei w najbliższym czasie w „Opoce” będą odbywały się także rekolekcje dla rodzin, dla maturzystów i dla narzeczonych. Szczegółowe informacje o rekolekcjach można znaleźć na stronie internetowej www.centrumopoka.pl, na Facebooku Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II oraz telefonicznie: 794 555 585.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy