Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Na pokładzie Arki

W Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym w Gródku nad Dunajcem zakończyły się 22 stycznia rekolekcje dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Brało w nich udział 122 młodych ludzi, którzy przyjechali z parafii Słopnice i Mikluszowice. - Bardzo dziękuję księżom, katechetom i nauczycielom za troskę o młodych i towarzyszenie im w drodze przełomów w codzienności życia - mówi ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Arki.

Uczestnicy rekolekcji.   Uczestnicy rekolekcji.
Arka Gródek

Rekolekcje odbywały się metodą lectio divina. - To najlepszy sposób dotarcia do ludzi młodych, sprawdzony program, który jest znany od ponad dwóch tysięcy lat. Słowo Boże ma w sobie moc Ducha Świętego, który wie, jak dotrzeć do ludzi mających dobre zamiary, ale jakże często gubiących się w gąszczu propozycji świata. Dlatego w czasie rekolekcji jest bycie razem, adoracja, sakrament pojednania i pokuty, dobrze przygotowana liturgia Mszy św., odgrywanie biblijnych przypowieści. To pomaga utorować drogę do serc młodych ludzi i przygotować je na przyjście Ducha Świętego - dodaje ks. Tomasz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy