Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

To pierwsza świątynia na świecie dedykowana błogosławionym męczennikom z Pariacoto

W Peru został poświęcony kościół pw. bł. o. Michała Tomaszka i pochodzącego z podtarnowskiej Zawady bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Kościół mieści się we Franciszkańskim Centrum Duchowości „Pokój i Dobro” w Chimbote (Peru), który prowadzą franciszkanie. Poświęcenie pierwszej na świecie świątyni pw. Błogosławionych Męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka odbyło się 22 stycznia. Błogosławiony o. Zbigniew Strzałkowski pochodził z podtarnowskiej Zawady.

To pierwsza świątynia na świecie dedykowana błogosławionym męczennikom z Pariacoto   Konsekracja już całkowicie wykończonej świątyni jest zaplanowana na 5 grudnia 2023 roku. arch. meczennicy.franciszkanie.pl

Mszy św. przewodniczył o. Marian Gołąb OFMConv, prowincjał Prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię w Krakowie, który przebywał w Peru z wizytacją kanoniczną. "Uczestniczymy w bardzo historycznym wydarzeniu. Otóż poświęciliśmy świątynię dedykowaną naszym braciom męczennikom, bł. Zbigniewowi Strzałkowskiemu i bł. Michałowi Tomaszkowi, męczennikom z Pariacoto. Dlaczego jest to historyczne wydarzenie? Bo jest to pierwsza świątynia w świecie im dedykowana. Pierwsza, która została wybudowana w tym celu, aby dedykować ją tym męczennikom, którzy w Pariacoto, w Andach, niedaleko stad, oddali życie. Ta świątynia ma przypominać o krwi, która została przelana za Chrystusa w Andach, nieopodal tego ośrodka" - mówił w kazaniu o. Marian Gołąb.

Konsekracja już całkowicie wykończonej świątyni jest zaplanowana na 5 grudnia 2023 r., w rocznicę beatyfikacji męczenników z Pariacoto, która miała miejsce 5 grudnia 2015 r. właśnie w Chimbote.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy