Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Na jeden wieczór i na całe życie

To, co przeczytasz w "Jesteś źrenicą Boga" bp. Artura Ważnego, jest nowe, świeże, odkrywcze, wynika ze znajomości Pisma Świętego i kondycji człowieka.

Każdy, kto szuka sensu swojego życia, chce uczynić je szczęśliwym, odnaleźć swoją tożsamość, kto wreszcie szuka prawdy o sobie, powinien przejrzeć się w oczach Boga. Takie spojrzenie ma moc uwalniającą, uzdrawiającą i zrodzi nas na nowo. Trudno to jednak zrobić, kiedy się Boga nie zna albo posiada się wykrzywiony Jego obraz. Biskup Artur Ważny mawia, że Bóg mógłby nam wytoczyć proces o zniesławienie, tak nieprawdziwie mówimy i myślimy o Nim.

Jego książka "Jesteś źrenicą Boga", wydana nakładem wydawnictwa "Biblos", to zapis wygłoszonych przez niego konferencji podczas Strefy Chwały w Starym Sączu w lipcu 2021 roku. Czyta się ją w jeden wieczór, ale konsekwencje tego mogą mieć wpływ na całe nasze dalsze życie. Napisane, a właściwie głoszone przez niego słowo jest świeże, nowe, odkrywcze, a przede wszystkim wynika z głębokiej znajomości Pisma Świętego, Tradycji, nauczania Kościoła, a co przy tym nie mniej istotne – znajomości kondycji współczesnego człowieka, jego rozterek, niepewności, zmagań, życia.

Każdy, kto wątpi, że biskup może wiedzieć, jak wygląda życie rodzin, małżeństw, młodych ludzi, powinien przeczytać "Jesteś źrenicą Boga". Bez wątpienia dostrzeże, jak zrozumienie Bożego słowa, prawd wiary przychodzi do niego poprzez wydarzenia dnia codziennego, z jaką łatwością dostrzega je podczas oglądanego meczu, lotu samolotem, w swojej rodzinie, w parafii, w której był proboszczem, w spotkaniach z ludźmi i podczas rozmów z nimi. Wciąż mówi obrazami. Nawet chrześcijaństwo definiuje za pomocą pięciu kół olimpijskich.

Rozprawia się z kłamstwami o Bogu, ale też przekonuje, że Bóg lubi tych, którzy są wobec niego prawdziwi i szczerzy nawet do bólu i buntu. Dowodzi, jak bardzo my sami potrzebujemy Bożego spojrzenia, które nas akceptuje, przyjmuje bez warunków, cieszy się i wzrusza na nasz widok. Jak zradza nas ono na nowo do życia na miarę Bożych planów i marzeń o nas, które przerastają wszelkie nasze wyobrażenia. Wreszcie, jak bardzo może zmienić się nasze życie, kiedy będziemy patrzeć w oczy Bogu, szeptać Mu na ucho, pozwolimy się Mu objąć Jego przebitymi dłońmi, przytulimy się do Jego serca i będziemy karmić się Jego Ciałem. Poświęcić na to jeden wieczór, by to zrozumieć? Na pewno warto.

Ponadto książka jest staranie wydana. Cieszy też oko. To najbardziej poczytna publikacja, która ukazała się w ostatnim roku nakładem WDT "Biblos". Wydawnictwo chce zgłosić ją do Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.

Dwie pierwsze osoby, które polubią nasz post na Facebooku (TUTAJ) i w komentarzu napiszą, dlaczego chcieliby mieć "Jesteś źrenicą Boga" bp. Artura Ważnego, otrzymają egzemplarz tej książki.


Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy