Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ks. Krzysztof Czech rekolekcjonistą 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej

Proboszcz z Piwnicznej-Zdroju poprowadzi w tym roku pielgrzymów na Jasną Górę.

Organizatorzy 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej wczoraj wieczorem ogłosili nazwisko tegorocznego kaznodziei pielgrzymkowego. Będzie nim ks. Krzysztof Czech - proboszcz w parafii Narodzenia NMP w Piwnicznej-Zdroju.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 roku. Swoją kapłańską pracę rozpoczął w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie. Posługiwał również w tarnowskiej katedrze oraz w bazylice św. Mikołaja w Bochni. W latach 1995-2011 ks. Czech pełnił funkcję asystenta KSM Diecezji Tarnowskiej.

Obecnie jest kapelanem Hufca ZHP im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej, kapelanem Grupy Krynickiej GOPR, członkiem PTTK i Koła Przewodników, członkiem Armii Krajowej, jest również wizytatorem katechetycznym w dekanacie Piwniczna. 

Ks. Krzysztof Czech jest pomysłodawcą i organizatorem corocznych spotkań religijno-turystycznych: Majówki Blizy Nieba (Msze św. i nabożeństwa majowe organizowane przy piwniczańskich kapliczkach maryjnych w górach), Piwniczańskie Lato dla Ducha (wakacyjny cykl spotkań w piwniczańskiej świątyni i w górach), Kolędowanie Małemu Bacy (koncerty kolędowe organizowane wespół z MGOK w Piwnicznej - Zdroju).

- Już dziś módlmy się o światło Ducha Świętego i opiekę bł. ks. Jerzego Popiełuszki dla ks. Krzysztofa, by przygotowywane przez niego materiały formacyjne pomogły nam wszystkim przybliżyć się do Boga i pogłębić naszą wiarę w Chrystusowy Kościół - zachęcają organizatorzy.

Hasłem tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Przypominamy o trwającym konkursie na plakat, który będzie promował to wydarzenie. Już wpłynęło kilkanaście propozycji. Każdy, kto się czuje na siłach żeby podjąć wyzwanie i wykorzystać swój talent plastyczny do stworzenia plakatu tegorocznej pielgrzymki, do końca kwietnia może zgłosić maksymalnie trzy projekty.

Więcej informacji na ten temat znajduje się pod linkiem – TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy