Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Modlitwą i formacją

Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej rozpoczyna sztafetę modlitwy w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Będzie też okazja do poznawania nauczania papieża.

Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej chce włączyć się w obronę dobrego imienia św. Jana Pawła II. Będzie sztafeta modlitewna w parafiach, w których istnieje oddział AK, a także okazja do poznawania nauczania papieża i formacji. Poniżej publikujemy list diecezjalnego asystenta AK DT:


"W odpowiedzi na ataki wymierzone w osobę i dobre imię Świętego Jana Pawła II jako Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej postanowiliśmy włączyć się w działania mające na celu obronę dobrego imienia św. papieża Polaka.

Św. Jan Paweł II od 2018 roku patronuje Akcji Katolickiej w Polsce. Jest również od pięciu lat patronem Uniwersytetu Nauczania Społecznego powołanego przy Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, którego głównym zadaniem jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Wiele razy dał on dowody temu jak bliska jest mu Akcja Katolicka. Dlatego nie wolno nam być biernymi wobec dewastacji i podważania autorytetu jakim jest święty papież z Krakowa.

Jako Akcja Katolicka podjęliśmy inicjatywę sztafety modlitwy w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, która potrwa od 2 kwietnia do 22 października br. Chcemy w tym czasie według wyznaczonego harmonogramu oprócz modlitwy sięgnąć do jego nauczania. Stąd przy każdym dniu wyznaczyliśmy tytuł katechezy środowej do odczytania podczas nabożeństwa.

Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać poprzez nowennę prowadzoną w radiu RDN Małopolska, która rozpocznie się 24 marca br. Codziennie o godz. 20.30 będzie emitowana 10 minutowa audycja „Być Polakiem” przypominająca główne treści nauczania Jana Pawła II. Natomiast od 2 kwietnia będziemy na falach naszego radia podawać parafię, która w danym dniu organizuje modlitwę w intencji św. Jana Pawła II.

Marsz wyrażający szacunek do naszego patrona będzie miał miejsce 20 maja br. w Szczepanowie podczas spotkania formacyjnego Akcji Katolickiej naszej diecezji.

Doświadczenie peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II pokazało, że nasi parafianie potrzebują tego typu nabożeństw i chętnie się w nie włączają. Akcja Katolicka ma tylko koordynować organizację tego wydarzenia, włączając w nie dzieci, młodzież, osoby starsze, róże różańcowe, grupy i stowarzyszenia parafialne, a także władze samorządowe i placówki oświatowe. Dobrze przygotowane nabożeństwo i zaangażowanie duszpasterzy i świeckich w jego organizację może stać się dobrą katechezą parafialną przypominającą osobę i dzieło największego z Polaków – Świętego Jana Pawła II".

ks. Jan Bartoszek

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy