Nowy numer 23/2023 Archiwum

Jesteś gotowy do ofiarnej służby?

Do 11 kwietnia trwają zapisy na nowy kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

W diecezji tarnowskiej jest ponad tysiąc mężczyzn pełniących tę posługę. Obecnie organizowany jest kolejny kurs. - Chcemy przyspieszyć kroku - mówił ks. Jakub Jasiak, odpowiedzialny za szafarzy w diecezji kapłan.

Nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej może zostać mężczyzna w wieku od 25 do 65 lat. - Powinien odznaczać się dojrzałością w wierze, zdrową pobożnością eucharystyczną, intensywnym życiem sakramentalnym - informuje ks. Jakub Jasiak.

Ponadto kandydat powinien mieć co najmniej średnie wykształcenie, prowadzić wzorowe życie moralne, aktywnie uczestniczyć w życiu parafii, cieszyć się poważaniem tak świeckich, jak i duchownych. Nie od rzeczy będzie, by kandydat odznaczał się sprawnością psychiczną i fizyczną oraz innymi wartościowymi cechami charakteru. - Zwłaszcza serdecznością i łatwością nawiązywania kontaktów z osobami chorymi i w podeszłym wieku oraz gotowością do ofiarnej służby wobec drugich - dodaje ks. Jasiak.

Kurs przewiduje 5 zjazdów, będzie się odbywał 15 kwietnia, 29 kwietnia, 6 maja, 3 czerwca, 10 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 6. Zjazdy zaplanowano na soboty w godzinach od 9.00 do 14.30.

Wielki Post u Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
SYNAJ. TV
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast