Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Yamboté - 42 lata istnienia

Yamboté - 42 lata istnienia przejdź do galerii

Pokolenia najmłodszych parafian we wspólnocie w Kongu Brazzaville od czerech dekad przechodzą gruntowną formację.

Najmłodsze pokolenie Yamboté.  
Najmłodsze pokolenie Yamboté.
ks. Bogdan Piotrowski

Minęły dwa lata oczekiwań, ze względu na obostrzenia covidowe, dziecięca grupa misyjna Yamboté z parafii Chrystusa Zmartwychwstałego i Bożego Miłosierdzia, prowadzonej od ponad 25 lat przez ks. Bogdana Piotrowskiego, świętowała 42-lecie swojego istnienia. On też opisuje to wydarzenie:

"Yamboté to stowarzyszenie dla dzieci, zorganizowane w trzech grupach wiekowych - Mpangui do 12 lat, Yaya do 20 do lat i towarzyszący tym młodym. Formacja w stowarzyszeniu polega na tym, że starsze dzieci opiekują się młodszymi, przekazując im nie tylko treści ewangeliczne, ale przykład życia, przygotowując dzieci do katechizmu i sakramentów oraz do misyjnej działalności. W parafii mamy 150 dzieci i młodzieży w Yamboté. 

Po przygotowaniach materialnych, a zwłaszcza duchowych, święto rozpoczęło się koncertem śpiewów religijnych. Wzięły w nim udział, oprócz naszych dzieci, wspólnoty Yamboté z parafii Ducha Świętego i św. Jana Pawła II prowadzonej przez tarnowskiego księdza Macieja Fleszara, oraz dwa nasze parafialne chóry.

W niedzielę 23 kwietnia o godz. 11 rozpoczęła się Msza św. dziękczynna w naszym kościele, animowana w całości przez dzieci, które złożyły przyrzeczenie, a starsi je odnowili.

Cała wspólnota Yamboté była ubrana w stroje przygotowane na jubileusz pięćdziesięciolecia misji tarnowskich księży w Kongu. Oprócz dawnych członków stowarzyszenia Yamboté, na niedzielną Eucharystię przybyli przyjaciele, rodzice i parafianie.

Po celebracji świętej liturgii dzieci zaprosiły gości na wspólny obiad, a potem na śpiewy i tańce. Święto zakończyło się o godz. 17, a następnie odbyło się wielkie sprzątanie, gdyż następnego dnia dzieci przychodziły do szkoły na poniedziałkowe lekcje.

Bogu niech będą dzięki za te 42 lata modlitwy, braterstwa, dobra i uśmiechu, trudu i znoju, ale i danego chrześcijańskiego świadectwa. Serdecznie dziękujemy za pomoc naszym dobroczyńcom: dzieciom należącym do Papieskiego Dzieła Misyjnego, kolędnikom misyjnym i wszystkim zaangażowanym w Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, jaką każdego roku dzieci otrzymują na edukację, formację i pomoce dydaktyczne".

« ‹ 1 › »
Jubileusz Yamboté

Zdjęcie nie do użytku DODANE 29.04.2023

Jubileusz Yamboté

​Po dwóch latach oczekiwań, ze względu na obostrzenia covidowe, dziecięca grupa misyjna Yamboté z parafii Chrystusa Zmartwychwstałego i Bożego Miłosierdzia, prowadzonej od ponad 25 lat przez ks. Bogdana Piotrowskiego, świętowała 42-lecie swojego istnienia.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Krzysztof Czermak

|

GOSC.PL

publikacja 29.04.2023 12:43

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DIECEZJA TARNOWSKA
  • KONGO BRAZZAVILLE
  • KS. BOGDAN PIOTROWSKI
  • MISJE
  • YAMBOTE
  • YAMBOTÉ

Polecane w subskrypcji

  • Czy zdarzyło się, że decyzja kolegium kardynalskiego podjęta została pod przymusem? Burzliwa historia konklawe
    • Konklawe
    • Piotr Legutko
    Czy zdarzyło się, że decyzja kolegium kardynalskiego podjęta została pod przymusem? Burzliwa historia konklawe
  • Papież – człowiek Ewangelii
    • Agata Puścikowska / ks. Janusz Chyła
    Papież – człowiek Ewangelii
  • Brat Franciszek. Papież, który nie lękał się gestów symbolicznych, wręcz rewolucyjnych
    • Kościół
    • ks. Rafał Skitek
    Brat Franciszek. Papież, który nie lękał się gestów symbolicznych, wręcz rewolucyjnych
  • Abp Wojda dla „Gościa”: Jesteśmy zapewne na początku wielkiej reformy, zmian, które papież Franciszek zapoczątkował. Widzimy, że były potrzebne
    • Rozmowa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Wojda dla „Gościa”: Jesteśmy zapewne na początku wielkiej reformy, zmian, które papież Franciszek zapoczątkował. Widzimy, że były potrzebne
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X