Od piątku 19 maja do poniedziałku 22 maja w sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu trwają uroczystości odpustowe ku czci świętej.
Bractwo św. Rity powiększyło się o dwie osoby.Santkuarium św. Rity w Nowym Sączu
W piątek o dwie osoby powiększyło się grono Bractwa św. Rity przy sądeckim sanktuarium. Po uroczystej Mszy św. odbyła się procesja do figury świętej na placu sanktuaryjnym.
Jubileusze małżeńskie u św. Rity.Santkuarium św. Rity w Nowym Sączu
W sobotę u św. Rity świętowali małżonkowie obchodzący swoje jubileusze małżeńskie. Do sanktuarium pielgrzymowali także rycerze Zakonu św. Jana Pawła II.
Do sanktuarium pielgrzymowali rycerze Zakonu św. Jana Pawła II.Santkuarium św. Rity w Nowym Sączu
Główna uroczystość odbyła się w niedzielę 21 maja. Sumie przewodniczył ks. Krzysztof Orzeł, który wprowadził do kościoła relikwie św. Rity pierwszego stopnia.
Ostatnim akcentem odpustu będzie wspomnienie 30. rocznicy wprowadzenia obrazu św. Rity do kościoła pw. MB Niepokalanej w Nowym Sączu.
Wystawa prac konkursowych.Santkuarium św. Rity w Nowym Sączu
Wydarzeniem towarzyszącym obchodom liturgicznym jest wystawa prac konkursowych poświęconych św. Ricie. Można je oglądać w kaplicy fatimskiej sanktuarium.








