Nowy numer 23/2023 Archiwum

Spotkanie rodzin

Po raz kolejny odbędzie się w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim. Już można zgłaszać swój udział.

W niedzielę 18 czerwca przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny jako dziękczynienie za małżeństwa i rodziny.

Mszy św. o godz. 11 będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż. Eucharystia będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Przed Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi kapłan z sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin z Chorzelowa.

- Wzorem poprzednich lat zachęcamy, aby założyć stroje regionalne, charakterystyczne dla różnych części diecezji. Powrót do strojów regionalnych, jest uszanowaniem tradycji, kultury oraz wartości, na których budowana była wspólnota małżeńska i rodzinna. Warto poprzez ten zewnętrzny znak, podkreślić wewnętrzne pragnienie kontynuowania przekazu niezmiennych wartości - mówi dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. dr Piotr Cebula.

Po Mszy św. odbędzie się piknik rodzinny. - Zapraszamy do przyjazdu rodzinnie lub w grupie zorganizowanej. Prosimy o zgłaszanie grup zorganizowanych na adres drtarnow@gmail.com, abyśmy przed Mszą św. mogli powitać pielgrzymów. Obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zakończymy tego dnia celebracją Mszy św. o godz. 16 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszamy małżeństwa starające się o dar potomstwa oraz ich rodziców i teściów, aby wspólnie zanosili do Boga prośbę o dar nowego życia - dodaje ks. dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast