Nowy numer 23/2023 Archiwum

Wędrowanie do domu Matki

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaprasza diecezjan do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej i - pierwszej - Rowerowej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę.

W najbliższą niedzielę w kościołach i kaplicach będzie czytany komunikat biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża dotyczący obu pielgrzymek. 

"Potrzebujemy siebie nawzajem! Potrzebujemy wspólnoty w naszej drodze do Boga. To właśnie we wspólnocie, czyli w Kościele, spotykamy zmartwychwstałego Jezusa, jak apostołowie w dzisiejszej Ewangelii (por. J 20,19-23). To właśnie w tej wspólnocie otrzymujemy obiecanego Ducha Świętego, który rozlewa miłość Bożą w naszych sercach (por. Rz 5,5). Dlatego chcę was zaprosić do spędzenia szczególnego czasu we wspólnocie Kościoła podczas zbliżających się wakacji" - pisze bp Andrzej.

Okazją będzie Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W tym roku wyruszy po raz 41., a odbędzie się tradycyjnie w dniach od 17 do 25 sierpnia.

"To nasze wspólne wędrowanie do domu Matki dokonuje się już od ponad 40 lat i przemieniło serca dziesiątek tysięcy naszych diecezjan. Jednak po okresie pandemii ilość pielgrzymów zmniejszyła się niemal o połowę. Dlatego już teraz zachęcam do zaplanowania udziału w tej pielgrzymce zarówno doświadczonych pielgrzymów, jak i tych, którzy jeszcze dotąd nie wyruszali na pielgrzymi szlak" - pisze biskup.

Po raz pierwszy w tym roku w dniach od 13 do 16 lipca odbędzie się Rowerowa Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pielgrzymi spotkają się w 12 miejscach diecezji i pierwszego dnia w tych grupach wyjadą, by spotkać się w sanktuarium w Zabawie. Stamtąd wyruszą już dalej na pielgrzymi szlak. Dystans dzielący Tarnów od Częstochowy można pokonać na rowerach znacznie szybciej. Jednak organizatorzy wydłużając pielgrzymowanie, chcą dać więcej czasu na modlitwę i budowanie wspólnoty oraz umożliwić udział w tej pielgrzymce także osobom mniej zaawansowanym. O tej pielgrzymce więcej informacji na stronie ROWEROWA PIELGRZYMKA TARNOWSKA.

"Serdecznie zapraszam wszystkich do wyruszenia na pielgrzymi szlak. W sposób szczególny zapraszam do tego całe rodziny. Choć pielgrzymowanie wiąże się z pewnym trudem, to jednak niemal każdy, kto tego doświadczył, daje świadectwo, że wnosi ono ożywczą nowość w naszą relację z Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą. Niech Maryja, która oczekuje na swoje dzieci w jasnogórskim sanktuarium, wyprasza wam obfitość Bożych łask" - zaprasza biskup tarnowski Andrzej Jeż.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast