Nowy numer 39/2023 Archiwum

Co słychać za siedmioma górami i siedmioma lasami?

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Biblos" zorganizowało konkurs literacki dla uczniów. Dla dzieci już dzisiaj nagrody.

Z okazji Dnia Dziecka diecezjalne wydawnictwo "Biblos" przekaże naszym czytelnikom trzy pakiety książeczek dla dzieci "Stół nadziei" i "Kwiat paproci". Są do odbioru w księgarni "Biblos", ul. Mościckiego 5 na hasło "Dzień Dziecka z Biblosem".

Wiele atrakcji dla najmłodszych wydawnictwo szykuje także na Festiwal Dobrej Książki, który będzie miał miejsce na pl. Katedralnym w Tarnowie 16 i 17 czerwca. Będzie on poświęcony w dużej mierze literaturze dla dzieci, choć nie tylko. Tych, którzy lubią posłuchać dobrego chrześcijańskiego grania, "Biblos" zaprasza na koncert zespołu TGD. Szczegółowy program znajduje się na plakacie:

Co słychać za siedmioma górami i siedmioma lasami?   Program festiwalu. materiały WDT Biblos

Ponadto Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Biblos” organizuje konkurs literacki „Co słychać za 7 górami i 7 lasami”, adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w Tarnowie. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy pisemnej, w dowolnej formie literackiej, na jeden z poniższych tematów:

1. Spełniło się Twoje życzenie i dostałaś /dostałeś w prezencie kalosze szczęścia. Opisz przygody, jakie stały się Twoim udziałem po ich założeniu i wyjaśnij, czego Cię one nauczyły. Mile widziane nawiązania do baśni Jana Christiana Andersena pt. "Kalosze szczęścia".

2. Grałaś /grałeś w grę pt. "Kopciuszek". Przypadła Ci rola złej macochy. Opisz przebieg balu u królewicza z jej punktu widzenia i zdradź, jak potoczyły się losy tej mało sympatycznej kobiety po tym, jak jej pasierbica wyszła za mąż za następcę tronu.

3. Przed Twoim domem zaparkował wehikuł czasu. Nie mogłaś /mogłeś oprzeć się ciekawości i usiadłaś /usiadłeś za jego kierownicą. Uruchomiłaś /uruchomiłeś silnik i wrzuciłaś /wrzuciłeś pierwszy bieg. Dzięki temu wzięłaś /wziąłeś udział w znanym Ci wcześniej ze szkół wydarzeniu historycznym. Opis tego, co Ci się przytrafiło, uzupełnij o wyznanie, czy udało Ci się coś zmienić w dawnych dziejach, co wpłynęło na ich późniejszy bieg.

4. Dziwnym trafem na Bałtyku odkryłaś /odkryłeś wyspę, której darmo szukać na najdokładniejszych nawet mapach. Zamieszkuje ją lud o długiej historii, tyle że niemającej nic wspólnego z dziejami Europy. Opisz jego zwyczaje. Odpowiedz też na pytanie, czy warto byłoby przenieść znany tylko na tej wyspie wynalazek do naszego świata.

5. Odwiedził Cię znany bohater literacki. Napisz, kto to był i czego od Ciebie chciał. Czy spełniłaś /spełniłeś jego oczekiwanie? Jeśli nie, to dlaczego, a jeśli tak, to co z tego wynikło?

Termin nadsyłania prac pisemnych drogą elektroniczną na adres wydawnictwa (sekretariat@biblos.pl) upływa 10 czerwca 2023 r. Przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody. Ogłoszenie wyników nastąpi 17 czerwca 2023 r. podczas Festiwalu Dobrej Książki (pl. Katedralny w Tarnowie).

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne na stronie www.festiwaldobrejksiazki.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast