Nowy numer 39/2023 Archiwum

Chcesz pięknych relacji? Naucz się komunikacji

Okazją ku temu będą warsztaty organizowane przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie, które poprowadzi o. Piotr Kwiatek.

Celem warsztatów pt. „Komunikacji można się nauczyć” jest poznanie mechanizmów efektywnej komunikacji interpersonalnej. Odkrycie tego, co może utrudniać spotkanie i budowanie głębokich więzi z drugą osobą, samym sobą oraz Bogiem. Poprowadzi je 15 lipca w domu katechetycznym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie przy ul. Lwowskiej o. dr Piotr Kwiatek - doktor psychologii, kapłan i zakonnik Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Można się na nie zapisać do końca czerwca.

- Badania pokazują, że to, co najbardziej buduje dobrostan, czyli szczęście w życiu człowieka, to są pozytywne relacje, a nie można pozytywnych relacji budować bez dobrej jakościowo komunikacji. Komunikacja z łaciny (communicare) oznacza budowanie więzi. Nie chodzi więc tylko o przekaz treści - tłumaczy o. Piotr Kwiatek, zauważając całą złożoność komunikacji.

Wszystkich zainteresowanych tematyką relacji, szczęścia, komunikacji, aktywnego słuchania, radzenia sobie z konfliktami, które są nieuniknione, zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach, które poprowadzi w Tarnowie. Posłuchajcie:

Zaproszenie na warsztaty.
Piotr Kwiatek

Warsztat z cyklu: Psychologia pozytywna i wiara
KOMUNIKACJI MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ

  • Kiedy? 15 lipca 2023
  • Gdzie? Dom katechetyczny, sala św. Stanisława (parter) w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tarnów, ul. Lwowska 102
  • Prowadzący: dr Piotr Kwiatek OFMCap - doktor psychologii, kapłan i zakonnik Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Ukończył trzyletni program terapii Gestalt w Filadelfii (USA). Ponadto odbył szkolenie w Instytucie Alberta Ellisa z Racjonalno-Emotywnej Terapii Behawioralnej (REBT) w Nowym Jorku. Prowadzi zajęcia z interwencji pozytywnych na Uniwersytecie SWPS (Sopot, Poznań, Wrocław) - studia rekomendowane przez założyciela nurtu psychologii pozytywnej, prof. Martina E.P. Seligmana. Jest autorem książek z serii psychologia pozytywna i wiara: "Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym"; "Ucieszyć się życiem. Cztery okna wdzięczności"; "W świetle cienia. Trudności w drodze do szczęścia"; "Sztuka życia bez narzekania; Notatnik w rytmie wdzięczności"; "Psalmoterapia".

Plan spotkania:

08.30 - rejestracja uczestników

09.00-10.30 - zajęcia 1 (wykład)

            przerwa na kawę /herbatę

11.00-12.30 - zajęcia 2 (wykład + warsztat)

            przerwa na obiad (1h)

13.30 - 15.00 - zajęcia 3 (wykład)

            przerwa na kawę /herbatę

15.30-17.00 - zajęcia 4 (wykład + warsztat)

            przerwa na kawę /herbatę

17.15-17.30 - podsumowanie

Koszt organizacyjny: 110 zł od osoby + 20 zł obiad (dla chętnych)

Informacje i zapisy:
Maria: mariapolaczek73@gmail.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast