Nowy numer 39/2023 Archiwum

Biskup tarnowski zaprasza rodziny do Starego Sącza

Diecezjalne obchody ich święta odbędą się w niedzielę 18 czerwca przy ołtarzu papieskim.

Na wspólne świętowanie Diecezjalnego Święta Rodziny zaprasza do Starego Sącza biskup tarnowski Andrzej Jeż w specjalnym komunikacie, który będzie czytany w kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej w najbliższą niedzielę.

Biskup tarnowski zaprasza rodziny do Starego Sącza   Plakat wydarzenia. Materiały organizatora

Spotkanie rodzin diecezji tarnowskiej odbędzie się przy ołtarzu papieskim 18 czerwca i rozpocznie o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin, a następnie Mszą św. pod przewodnictwem pasterza diecezji. Po niej nie zabraknie rodzinnego piknikowania przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci. Biskup zachęca, by rodziny przybyły do Starego Sącza w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur, a zarazem trwanie w jednym Chrystusowym Kościele.

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża na Diecezjalne Święto Rodziny 2023.

Drodzy Diecezjanie!

Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Diecezja tarnowska podejmuje w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzi naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską.  

Diecezjalne Święto Rodziny, które przeżywany co roku, jest czasem osobistego zaproszenia Boga do kształtowania relacji rodzinnych „na wzór Chrystusa” oraz dniem radości ze wspólnego spotkania. Serdecznie zapraszam Was do Starego Sącza na obchody tego święta w niedzielę 18 czerwca br. Rozpoczniemy o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zachęcam też do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur a zarazem trwanie w jednym Chrystusowym Kościele.

Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Opoka” zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast