Nowy numer 39/2023 Archiwum

Chodź z nami na pielgrzymkę

Trwają przygotowania do 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Kolejne spotkanie przewodników odbyło się tym razem w Błoniu.

We wtorek 6 czerwca po raz kolejny odbyło się spotkanie przewodników i osób zaangażowanych. Tym razem gościnne drzwi otworzył Dom Seminaryjny w Błoniu. Na początku zawierzono dzieło pielgrzymki Matce Bożej. Następnie dyrektor PPT ks. Paweł Broński przedstawił materiały duszpasterskie, które zostały przygotowane na ten rok, oraz podkreślił duże znaczenie zaangażowania parafii w zachęcanie do pielgrzymowania zarówno pieszo, jak i duchowo.

Kolejnym punktem była dyskusja, podczas której zwrócono uwagę m.in. na rolę świeckich w przygotowaniu rekolekcji w drodze. Był to także czas na dzielenie się spostrzeżeniami i wymianę doświadczeń.

Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli diecezjalnego radia RDN, które przekazuje rozważane w czasie wędrówki treści pielgrzymom duchowym. W tym roku konferencje nagra ks. Krzysztof Czech, rekolekcjonista pielgrzymki, by prowadzić szczególnie tych, którzy nie mogą fizycznie w niej uczestniczyć.

Pielgrzymować może każdy, zapisy ruszą w parafiach od połowy czerwca i potrwają aż do dnia rozpoczęcia pielgrzymki. Więcej informacji można uzyskać na stronie pielgrzymkatarnowska.pl oraz w mediach społecznościowych, w których już niebawem pojawią się filmiki, zachęcające do udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast