Nowy numer 39/2023 Archiwum

Peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w kwietniu w diecezji tarnowskiej

Im zostanie poświęcony w naszych kościołach także październik. Wszystkie małżeństwa i rodziny już dzisiaj zapraszamy na marsz różańcowy do Mielca.

Peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w polskich diecezjach rozpocznie się 24 września podczas Pielgrzymki Rodzin na Jasnej Górze. Jak informuje ks. Piotr Cebula, duszpasterz małżeństw i rodzin diecezji tarnowskiej, relikwie nowych błogosławionych Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci dotrą do naszej diecezji w kwietniu.

- Ich peregrynacja będzie miała miejsce od 13 do 20 kwietnia 2024. Poprzedzi ją Diecezjalny Tydzień dla Małżeństw i Rodzin, podczas którego w wielu parafiach naszej diecezji będą odbywać się spotkania dla małżonków i rodzin, ukazujące codzienne życie i drogę świętości rodziny Ulmów - zaznacza kapłan, dodając, że szczegóły tej peregrynacji będą omówione 14 października z dekanalnymi duszpasterzami małżeństw i rodzin oraz doradcami życia rodzinnego odpowiedzialnymi za parafialne poradnie rodzinne oraz przedstawione kapłanom podczas kongregacji duszpasterskich. Odpowiednio wcześniej poinformowani zostaną o niej także wszyscy diecezjanie.

Peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w kwietniu w diecezji tarnowskiej   Kiedy patrzy się na relikwiarz, można uświadomić sobie, jak szczególna była to beatyfikacja, podczas której do chwały ołtarzy wyniesiona została cała rodzina: małżeństwo bł. Wiktoria i bł. Józef oraz ich siedmioro dzieci - najstarsza ośmioletnia bł. Stasia, bł. Basia, bł. Władzio, bł. Franuś, bł. Antoś, bł. Marysia i bł. Dziecko, które rodziło się w chwili męczeństwa matki. fot. Michał Zdanowski

Ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, mówi, że przesłanie, jakie płynie z życia tej błogosławionej rodziny będzie przypominane w kościołach diecezji tarnowskiej już w październiku podczas nabożeństw różańcowych.

Już dzisiaj wszystkie małżeństwa i rodziny oraz ci, którym bliskie są wartość życia i rodziny są zaproszone do udziału w modlitwie różańcowej ulicami Mielca. To tam 8 października odbędzie się doroczny Diecezjalny marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu o godz. 12, której przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Będzie ona transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w kwietniu w diecezji tarnowskiej   Plakat tegorocznego Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny. materiał Wydziału Duszpaterstwa Małżeństw i Rodzin

Po Eucharystii uczestnicy wspólnej modlitwy udadzą się w różańcowym marszu dla życia i rodziny w kierunku kościoła św. Mateusza. Modlitwa zakończy się na mieleckim Rynku. W organizację wydarzenia włączyło się w tym roku także sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin z Chorzelowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast