Nowy numer 39/2023 Archiwum

Powstań i żyj, stając się sobą

10 i 11 października na Arenie Jaskółka w Tarnowie odbędzie się ewangelizacyjne spotkanie dla młodzieży z klas ósmych oraz ze szkół średnich.

Podobne wydarzenie po raz pierwszy zostało zorganizowane trzy lata temu z inicjatywy Wydziału Nowej Ewangelizacji we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezji Tarnowskiej i początkowo było skierowane do kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Obecnie spotkanie to przekształciło się w dwudniowe Forum Młodzieży zatytułowane „Powstań i żyj, stając się sobą”, skierowane do młodzieży z klas ósmych oraz ze szkół średnich. To okazja do wspólnie spędzonego czasu, uwielbienia Boga i słuchania słowa Bożego.

Powstań i żyj, stając się sobą   Plakat promujący wydarzenie. materiały organizatora

- W tym roku motywem przewodnim spotkania jest historia biblijnego króla Dawida. By przybliżyć młodym tę postać, została przygotowana katecheza szkolna, mająca na celu przybliżyć pięć wydarzeń z życia Dawida, które go ukształtowały, a które będą podstawą do naszych rozważań o tym, jak stawać się sobą - informuje ks. Tomasz Chrupek, nowy dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

- Ta historia Dawida jest o tyle ciekawa, że ona może się powtórzyć w waszym życiu, że czasami myślicie, że nikt się mną nie interesuje, że jesteście sami z problemami i kłopotami, a tymczasem Pan Bóg widzi wasze serce i chce was zaprosić do tego, żebyście byli królami - mówi bp Artur Ważny, zapraszając młodych na październikowe spotkanie, którego będzie jednym z prelegentów.

Gośćmi tegorocznego Forum będą również:

  • Monika Chochla - psycholożka, coach, trenerka kompetencji miękkich, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania i facylitatorka Job Crafting. Prowadzi autorskie warsztaty psychologiczne dla osób wierzących, inspiruje ludzi do życia zaangażowanego, pisząc artykuły dla Deon.pl i bloga www.chcemisie.com.pl. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci.
  • Marcin Lewandowski - prezes Fundacji Alegoria, szkoleniowiec, animator społeczności lokalnych. Współtwórca Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, Akademickich Mistrzostw Debat Oksfordzkich i Stowarzyszenia Nowe Przestrzenie. Lider wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie. Mąż i ojciec czwórki dzieci.

W planie wydarzenia są integracja, konferencja i świadectwa, adoracja oraz sakrament pokuty i pojednania. Zapisy grupowe trwają do 2 października 2023 przez Internetowy Kwestionariusz Diecezji Tarnowskiej:

Szkoła średnia: ZAPISY TUTAJ.

Klasy ósme: ZAPISY TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast