Nowy numer 20/2024 Archiwum

Papieskie nuty i szlaki

Lubelska Federacja Bardów wystąpi w Tarnowie i Brzesku z okazji 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyła na papieża.

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku 8 października o godz. 15 oraz w Centrum Sztuki Mościce, również 8 października o godz. 19.00, wystąpi Lubelska Federacja Bardów z koncertem "Papieskie nuty, papieskie szlaki".

Koncert odbędzie się z okazji 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W Brzesku i Tarnowie zespół zaprezentuje utwory z płyty "Miłość mi wszystko wyjaśniła".

- Ponad 20 lat temu artyści tworzący Lubelską Federację Bardów skomponowali muzykę do wierszy Karola Wojtyły. Dzięki temu powstała płyta "Miłość mi wszystko wyjaśniła", jedyny tego typu projekt w Polsce. Przy jej nagrywaniu Lubelskiej Federacji Bardów towarzyszyła Grupa MoCarta. Utwory z niej pochodzące były później nagrywane przez takich artystów jak Stanisław Sojka, Ryszard Rynkowski, Andrzej Piaseczny, Mieczysław Szcześniak, Justyna Steczkowska i Marek Grechuta - wyjaśnia Sławomir Pater z Fundacji Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która jest organizatorem koncertu. 

Wstęp na koncerty jest wolny, ale obowiązują wejściówki. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc na numer 14 621 34 50.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy