Nowy numer 48/2023 Archiwum

Podaruj szklankę wody

W niedzielę ruszyła w parafiach zbiórka elektrośmieci - zużytych, zepsutych i sprawnych telefonów, smartfonów, tabletów i laptopów.

W niedzielę 24 września ruszyła akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy.

Diecezja tarnowska dzięki jej misjonarzom w Afryce wybudowała już 192 studnie głębinowe sfinansowane przez różne podmioty (kolędnicy misyjni, różni ofiarodawcy - w tym księża sercanie, a także Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej z funduszu uzyskanego za sprzedaż makulatury i plastikowych nakrętek).

Akcja zbiórki sprawnych i zepsutych telefonów, smartfonów, tabletów przewidziana jest do końca października 2023 r.

- Jeden ofiarowany zepsuty telefon to podarowanie szklanki czystej wody biednym w Afryce - mówi ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupi ds. misji. Tym razem zbieramy przedmioty, by znów pomóc w Czadzie, w którym tarnowscy kapłani ks. Stanisław Worwa i ks. Piotr Skraba dzięki pomocy wybudowali już 36 studni głębinowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy