Nowy numer 48/2023 Archiwum

Nadzieja, która rozkwita

Miejscowe Publiczne Przedszkole świętowało 50-lecie pracy wychowawczej i opiekuńczej.

Publiczne Przedszkole w Ołpinach obchodziło jubileusz 50-lecia. „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje na zawsze otwarta” - mówił Jan Paweł II. Te słowa środowisko wzięło sobie za motto rocznicowych obchodów.

Obchody rozpoczęła Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Zdzisława Gogoli. Homilię wygłosił proboszcz parafii Ołpiny ks. Jerzy Janeczek. Ze świętującymi modlił się także ks. Marek Kluz, który jest absolwentem przedszkola w Ołpinach. W oprawę Mszy św. włączyli się rodzice wychowanków oraz nauczyciele pracujący w placówce.

Nadzieja, która rozkwita   Obchody jubileuszu rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym. archiwum Przedszkola

Po Mszy św. zaproszeni goście udali się na drugą część uroczystości, która odbyła się w Domu Kultury w Ołpinach. - Jesteśmy przedszkolem, które ma bogatą tradycję, co roku obchodzimy Dzień Papieski, który jest wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II, który jako metropolita krakowski w 1970 roku gościł w naszej parafii - mówi Małgorzata Grędel, dyrektor ołpińskiego przedszkola.

Przedszkolaki regularnie biorą udział w rekolekcjach parafialnych, nabożeństwach różańcowych, majowych, Drodze Krzyżowej, adoracji przy żłóbku, adoracji Najświętszego Sakramentu, procesji Bożego Ciała. Dzieci sześcioletnie uczestniczą w ogólnopolskich konkursach plastycznych poświęconych papieżowi, zdobywając nawet czołowe miejsca. - W akcjach charytatywnych zgromadziliśmy dary dla biednych dzieci z Ukrainy. Przedszkolaki już od najmłodszych lat uczą się pięknej postawy modlitewnej, chętnie z rodzicami uczestniczą we Mszy św., wszystkie uczęszczają na katechezę przedszkolną, która odbywa się w trzech grupach - dodaje dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy