Nowy numer 48/2023 Archiwum

Kardynalska niespodzianka

Trzy dni świętowano w Niskowej uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Kostki. Młodych parafian odwiedził kard. Konrad Krajewski.

W piątek 22 września parafia gościła dziecięce zespoły regionalne. Kultura lachowska wypełniła kościół żywym śpiewem, muzyką, ale przede wszystkim młodymi ludźmi pełnymi zapału i chęci naśladowania św. Stanisława. A po uroczystej Mszy św. miała miejsce agapa - mówi ks. Filip Ciura, wikariusz.

W sobotę do kościoła w Niskowej przyjechali na rowerach w pielgrzymce ministranci i lektorzy ze Świniarska ze swoim duszpasterzem. Chłopcy poznali historię parafii i kościoła, a także przypomnieli sobie postać św. Stanisława Kostki.

Wizyta kard. Krajewskiego była niespodzianką.   Wizyta kard. Krajewskiego była niespodzianką.
Parafia Niskowa

- Wieczorem natomiast kościół wypełnił się wieloma młodymi ludźmi w ramach dekanalnego czuwania młodzieży. Adoracje poprzedziła konferencja o zagrożeniach duchowych i walce duchowej, którą wygłosił ks. prał. Wojciech Werner. Mieliśmy także miłą niespodziankę. Na początku czuwania odwiedził nas powracający z Ukrainy kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, który przybliżył sytuację panującą za wschodnią granicą i zachęcił nas do tego, by stawać się pięknym jak kwiaty. Otrzymaliśmy też kardynalskie błogosławieństwo. Młodzież po modlitwie spotkała się tradycyjnie na poczęstunku przy muzyce - opowiada ks. Filip.

Sumie przewodniczył ks. prał. Wojciech Werner.   Sumie przewodniczył ks. prał. Wojciech Werner.
Parafia Niskowa

W niedzielę 24 września odbyły się główne uroczystości odpustowe. Sumie przewodniczył ks. prał. Wojciech Werner, który zachęcał, by uczyć się od Jezusa robić postępy w łasce u Boga i u ludzi, od Maryi, by rozważać słowo Boże w sercu, nawet jeśli go nie rozumiemy, oraz od św. Stanisława, byśmy byli wierni powołaniu. Podczas Mszy Świętej muzyką i śpiewem pomagał się modlić chór parafialny "Z radością w duszy".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy