Nowy numer 49/2023 Archiwum

Bieżący rok szkolny obfity w konkursy dla uczniów

Oprócz tych znanych, jak: Mieć wyobraźnię miłosierdzia, Olimpiada Teologii Katolickiej czy Patrzer, są też nowości organizowane tylko w naszej diecezji.

Jedną z tegorocznych nowości jest konkurs z wiedzy maryjnej dla przedszkolaków. Do wzięcia udziału w I Diecezjalnym Konkursie dla Przedszkolaków „Maryja to moja mamusia” wszystkie chętne „średniaki” i „starszaki” zapraszają Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie wraz z Publicznym Przedszkolem w Tymowej, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Brzesku oraz parafią pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Uczestniczyć w nim mogą trzyosobowe drużyny reprezentujące dane przedszkole z terenu diecezji tarnowskiej, których celem będzie odpowiedź na pytania bądź wykonanie jakiegoś zadania, wykonanie piosenki maryjnej oraz wspólne układanie obrazu z puzzli przez wszystkich uczestników konkursu. Zapowiada się więc fantastyczna zabawa, której celem jest pogłębianie wiedzy o Maryi.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 6 października 2023 r. przesłać zgłoszenie wraz z wypełnioną kartą oraz zgodą rodzica na adres: diecezjakonkursprzedszkolaki@gmail.com. Konkurs odbędzie się 25 października  o godz. 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Brzesku, ul. Królowej Jadwigi 18. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Kolejną nowością jest konkurs misyjny pn. „Osoba ks. Jana Czuby, męczennika w Republice Konga, w kontekście 50-lecia misji diecezji tarnowskiej” w tym roku odbywający się pod hasłem „Chcemy być ludźmi pokoju”. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas: VI, VII i VIII z powiatów leżących na terenie diecezji tarnowskiej: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, dębickiego, gorlickiego, limanowskiego, mieleckiego, nowosądeckiego, tarnowskiego.

Konkurs dotyczy wiedzy, odbywa się w formie pisemnej i obejmuje 30 pytań, na które uczniowie mają udzielić odpowiedzi w ciągu 45 minut. Pierwszy etap odbywa się w szkole, a drugi w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Szkoły, których uczniowie chcą wziąć udział w konkursie, powinni dokonać zgłoszenia do organizatorów na adres mailowy misje@diecezja.tarnow.pl lub telefonicznie (14/63173 70) przez dyrekcję lub wyznaczonego przezeń  nauczyciela - do 30 września 2023 r. Więcej szczegółów TUTAJ.

Z początkiem października ruszy też trzecia edycja „Patrzera”, który powstał we współpracy z „Gościem Tarnowskim”. Jego ideą jest zachęcenie młodych ludzi do wyjścia z domu, zabranie ze sobą telefonu, smartfona, pójście na spacer w najbliższej okolicy, uważna jej obserwacja i zrobienie zdjęć, które posłużą do stworzenia z fotografii galerii oraz literackiego opisu tego, co się zobaczyło, przeżyło, doświadczyło, co stało się głębszą refleksją na temat otaczającego nas świata, jego historii, miejsc, ludzi, zjawisk i zdarzeń. Szczegóły niebawem na naszej stronie w zakładce Patrzer - przygoda zaczyna się tuż za progiem.

Ponadto Wydział Katechetyczny Kurii diecezjalnej w Tarnowie poleca uwadze uczniów i nauczycieli także już doskonale znane konkursy, jak „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” czy XXXIV Olimpiada Teologii Katolickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy