Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zapraszamy na bal

Już w najbliższą sobotę w Dębicy-Latoszynie odbędzie się nabożeństwo ku czci świętych i bal młodzieży okręgu dębickiego.

Jak co roku od pewnego czasu grupa młodzieżowa "Zrodzeni z Serca" z parafii pw. NSPJ w Dębicy-Latoszynie organizuje spotkanie młodych, Bal Wszystkich Świętych. W tym roku bal odbędzie się w najbliższą sobotę 18 listopada. Rozpocznie o godz. 18 Mszą św. w kościele parafialnym, z homilią, którą ma wygłosić ks. Jakub Jasiak. Po Mszy św. przy relikwiach świętych odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Potem młodzi przejdą do domu parafialnego, gdzie będzie zabawa integracyjna.

- Hasłem tegorocznego spotkania są słowa Jana Pawła II, który mówił do młodych, że są przyszłością świata i nadzieją Kościoła. Nic w tym względzie się nie zmieniło, choć minęło już trochę lat. Młodzi nadal są nadzieją Kościoła, choć czasem trudno jest z tym przesłaniem do nich dotrzeć. Dlatego chcemy, by w Kościele młodzi znaleźli nie tylko wspólnotę wiary, ale zrozumieli, że to też wspólnota codziennego życia, w której jest miejsce na rozmowę, spotkanie czy zabawę - mówi ks. Dawid Grabowski, wikariusz z Latoszyna.

- Potrzeba takich spotkań, aby nieustannie pokazywać, że w młodzieży jest przyszłość Kościoła i naszego kraju. Trzeba też młodym o tym przypominać i budować warunki, by dobrze czuli się i odnajdywali się we wspólnocie wiary - dodaje ks. Grabowski.

Szczegóły spotkania na plakacie.

Zapraszamy na bal   Plakat spotkania. archiwum
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy