Nowy numer 09/2024 Archiwum

Antidotum na poczucie pustki

Diecezjalna Fundacja "Auxilium" będzie uczyć młodych z limanowskich szkół, jak szukać sensu i radzić sobie sobie z wyzwaniami.

Fundacja Auxilium we współpracy z Fundacją Wspomagającą Wychowanie Archezja zapraszają szkoły z Limanowej do udziału w bezpłatnych zajęciach warsztatowych „Żyj z sensem", które będą towarzyszyć konferencji profilaktycznej "Building Resilience. Strategie radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi".

- Warsztaty zainspirowane są metodą prof. V. Frankla, koncentrują się na logoterapii - nauce o szukaniu sensu życia jako antidotum na poczucie pustki i nudy. Celem jest pomóc młodzieży w klasach 6-8 szkół podstawowych oraz uczniom szkół średnich odkryć wartościowe i spełnione życie, budując zdrowe sposoby na rozwój i szukanie sensu życia - mówi ks. dr Józef Partyka, prezes Fundacji "Auxilium".

Celem programu jest zachęcenie uczniów do refleksji nad sensem istnienia i działania, zachęcenie do tego, by chcieli być tam, gdzie znajduje się wartość życia i chcieli towarzyszyć temu, co w świecie ciekawe, piękne i ważne oraz wypracowanie zdrowych sposobów na rozwój i szukanie sensu życia.

Warsztaty, które są bezpłatne, odbędą się w Limanowskim Domu Kultury, a zapisów można dokonać dzwoniąc na podany na plakacie numer telefonu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy