Nowy numer 09/2024 Archiwum

Światło dzielenia się

W kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przygotowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Najbardziej znaną akcją charytatywną Caritas związaną z Adwentem i świętami Bożego Narodzenia jest Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od I niedzieli Adwentu w kościołach diecezji będzie można kupić świecę tego dzieła.

- Do parafii trafiło 107 tys. małych świec i ponad 12 tys. dużych. Zabierając ze sobą świecę składamy ofiarę, która ma konkretne przeznaczenie. Pomoc trafi do dzieci z naszej diecezji, które są chore, niepełnosprawne, które potrzebują pomocy. Ponadto wesprzemy działania Caritas Polska, która co roku pomaga dzieciom w różnych krajach świata - wyjaśnia ks. Pietruszka.

Dzięki zebranym funduszom jest również możliwe dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego i zimowego dzieci tak z diecezji, jak i spoza niej. - W ten sposób wspomogliśmy dzieci z Ukrainy, z parafii, gdzie pracują tarnowscy księża. Mogły one choć przez chwilę wypocząć w naszym kraju lub w swoim, tam, gdzie jest jeszcze w miarę spokojnie - dodaje dyrektor.

Dzięki funduszom z ubiegłego roku udało się dofinansować 65 wyjazdów na kwotę 333 450 zł. Dofinansowaniem objęliśmy prawie 2 tys. dzieci z naszej diecezji. 68 390 złotych zostało przeznaczone na wypoczynek dzieci ukraińskich. Z pieniędzy pochodzących z WDPD zostało też dofinansowane leczenie dzieci, rehabilitacja, zakup leków i innych potrzebnych rzeczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy